Pellegrini: V každom z nás žijú dvaja vlci a s poslaneckým preukazom ešte nikto nedostal aj mandát na rozum (video)

25.10.2023 (SITA.sk) – Nový predseda Národnej rady SR Peter Pellegrini (Hlas-SD) sa poďakoval za hlasy koaličným aj opozičným poslancom. Ako ďalej uviedol v pléne parlamentu, je to nádejný predpoklad, aby do nového volebného obdobia vykročili so základným politickým konsenzom, a to takým, že prišli spoločne slúžiť ľuďom.

Veľmi si želám, aby sme boli radou národnou, takou, ktorá myslí na celý národ a nielen na jeho časť. A zároveň takou, za ktorú sa národ nemusí hanbiť, ale naopak, ktorá mu dáva dôvody, aby bol na svoj zákonodarný zbor hrdý,” povedal Pellegrini.

Mandát na rozum alebo jediný správny názor

Poslanecký mandát je podľa šéfa parlamentu tým, v čom sú si ako 150 členovia zákonodarného zboru absolútne rovní, a ak sa v niečom budú po štyroch rokoch líšiť, bude to iba výsledkami ich práce.

„S poslaneckým preukazom ešte nikto nedostal aj mandát na rozum alebo jediný správny názor,” myslí si Pellegrini. Vzájomné hádky, urážky a nedôstojné správanie sú podľa neho práve tými negatívami, ktoré ľudia v predchádzajúcom poslaneckom období najviac parlamentu vyčítali.

Zodpovednosť za celý národ a jeho budúcnosť

„V každom z nás existujú dvaja vlci, jeden dobrý a druhý zlý a zvíťazí ten, ktorého kŕmime viac. Preto moja prosba je, aby sme sami v sebe i vo svojich voličoch viacej kŕmili tú lepšiu bytosť, aby sme cítili zodpovednosť za celý národ a jeho budúcnosť,” dodal.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Novozvolení poslanci parlamentu (fotografie)

Pellegrini však podľa vlastných slov vie, že politika sa bez konfliktu robiť nedá, pretože do nej jednoducho patrí a nie raz ju môže posunúť dopredu. Tvrdí, že to má dva základné predpoklady.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

„Prvým je maximálne politická kultúra takéhoto konfliktu, aby z parlamentu nebola krčma piatej cenovej skupiny. A tým druhým je vecný, nie osobný spor. Pochopím, ak sa budeme sporiť o podobu predkladaných riešení, o víziu budúcnosti Slovenska, o hodnoty, ktoré máme ako národ vyznávať. Bude mi však ľúto, ak to bude iba konflikt pre konflikt,” uviedol. V závere zaželal všetkým poslancom čo najlepšie osobné rozhodnutie.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Ustanovujúca schôdza Národnej rady SR (fotografie)

Viac k témam: Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Predseda Národnej rady SR (NR SR), Predseda strany Hlas-SD, Ustanovujúca schôdza parlamentu
Zdroj: SITA.sk – Pellegrini: V každom z nás žijú dvaja vlci a s poslaneckým preukazom ešte nikto nedostal aj mandát na rozum (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *