Pellegrini apeluje na Ódora, aby pracoval až do skončenia funkcie, pripomenul aj problém rastúcich cien (video)

26.9.2023 (SITA.sk) – Predseda strany Hlas-sociálna demokracia (Hlas-SD) Peter Pellegrini apeluje na povereného premiéra Ľudovíta Ódora, aby pracoval až do skončenia svojej funkcie. Pellegrini pripomenul problematiku cien energií i hrozbu ich nárastu v prípade plynu a tepla.

Problém nelegálnej migrácie či vysokých cien

„Nie je vyriešená otázka vysokých cien potravín, s ktorými nespravili nič ani vlády Igora Matoviča a Eduarda Hegera, ani vláda úradnícka. A stále nie je vyriešený problém nelegálnej migrácie, naopak, po rozhodnutí Poľska zaviesť hraničné kontroly so Slovenskom a avizovanom opatrení Nemecka na kontrolu vlastných hraníc reálne hrozí, že čoraz viac nelegálnych migrantov bude ostávať na slovenskom území,“ uviedol Pellegrini.

Do poslednej minúty riešil problémy

Hlas preto apeluje na povereného šéfa kabinetu, aby do poslednej chvíle svojho mandátu s nasadením, a tiež s rešpektom voči občanom Slovenska riešil problémy štátu.

Po minulých voľbách som vykonával funkciu premiéra s maximálnou zodpovednosťou, hoci som vedel, že vo funkcií na základe výsledkov volieb končím. Do poslednej minúty som však spolu s vtedajšou ministerkou vnútra a dnešnou podpredsedníčkou Hlasu Denisou Sakovou riešil akútne problémy so začínajúcou pandémiou Covidu. Prijali sme zásadné a rázne opatrenia na ochranu zdravia a života ľudí na Slovensku,” konštatoval šéf Hlasu.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Ceny energií, Predčasné voľby na Slovensku 2023, predseda Hlasu, Premiér Slovenskej republiky
Zdroj: SITA.sk – Pellegrini apeluje na Ódora, aby pracoval až do skončenia funkcie, pripomenul aj problém rastúcich cien (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *