Parlament schválil novelu zákona o slobodnom prístupe k informáciám, Kolíková odprezentovala zmenu legislatívy

22.6.2022 (Webnoviny.sk) – Národná rada Slovenskej republiky definitívne schválila novelu zákona o slobodnom prístupe k informáciám, v ktorej ministerstvo spravodlivosti SR (MS SR) rieši transpozíciu európskej smernice.

„Zároveň však naďalej robíme aj na väčšej, komplexnejšej novele infozákona, ktorá bude reflektovať záväzky z programového vyhlásenia vlády s úmyslom rozšíriť okruh povinne zverejňovaných informácií, zvýšiť vymožiteľnosť práva na informácie a neznižovať existujúci štandard prístupu k informáciám,” uviedla na sociálnej sieti ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (nom. SaS).

Ministerka spravodlivosti taktiež v pléne odprezentovala zmenu legislatívy, ktorá má prispieť k zvýšeniu ochrany najlepšieho záujmu detí v situáciách, keď sa ich rodičia rozvádzajú alebo rozchádzajú.

„Poslanci posunuli tieto potrebné navrhované opatrenia do ďalšieho procesu a definitívne by o nich mohli rozhodnúť už na ďalšej parlamentnej schôdzi. Podporu v prvom čítaní získalo aj roky odkladané a veľmi potrebné zlepšovanie podmienok väzobne stíhaných osôb,” dodala Kolíková.

Zdroj: Webnoviny.sk – Parlament schválil novelu zákona o slobodnom prístupe k informáciám, Kolíková odprezentovala zmenu legislatívy © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *