Otec uplácal falošných vyšetrovateľov NAKA výmenou za prepustenie násilníckeho syna z väzenia, skončili v putách skutočných policajtov

7.6.2022 (Webnoviny.sk) – Národná kriminálna agentúra (NAKA) zadržala falošných príslušníkov NAKA. Ako informovala Polícia SR vo svojom profile na sociálnej sieti, policajti zadržali 31. mája počas policajnej akcie Kolega tri osoby podozrivé z obzvlášť závažného zločinu podvodu spáchaného formou spolupáchateľstva.

Od obete vymámili takmer 200-tisíc

Obvinený JUDr. P.P. spoločne s obvineným I.Z. od júna do septembra 2020 mali podvodným konaním postupne vylákať od poškodeného Ing. V.Š. finančné prostriedky v celkovej výške 198-tisíc eur.

Obaja boli vzatí do vyšetrovacej väzby. Ďalšia zadržaná podozrivá osoba bola písomným opatrením vyšetrovateľa Policajného zboru (PZ) prepustená zo zadržania na slobodu.

Vstupenka na slobodu

Dvaja obvinení mali pred poškodeným a jeho manželkou vystupovať ako príslušníci NAKA, pričom obvinený JUDr. P. P. mal prisľúbiť poškodenému za finančnú odplatu vybavenie prepustenia jeho syna z výkonu väzby, do ktorej bol vzatý pre násilnú a drogovú trestnú činnosť.

„Tiež mali sľúbiť, že pomôžu vybaviť, aby polícia zastavila údajné preverovanie drogovej trestnej činnosti jeho druhého syna, pričom ani jeden z obvinených nie je a ani nikdy nebol príslušníkom PZ a nemal vplyv na vybavenie alebo rozhodnutie v uvedených veciach,“ uviedla polícia.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Trestná činnosť, úplatkárstvo, Väzenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Otec uplácal falošných vyšetrovateľov NAKA výmenou za prepustenie násilníckeho syna z väzenia, skončili v putách skutočných policajtov © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *