Organizátori US Open v New Yorku prerozdelia historicky najvyššiu dotáciu

20.8.2022 (Webnoviny.sk) – Dotácia záverečného grandslamového turnaja tenisovej sezóny, US Open v New Yorku, bude premiérovo v histórii vyššia ako 60 miliónov dolárov.

Prilepšia si šampióni v dvojhre

Ako referuje oficiálny web podujatia vo Flushing Meadows, oproti vlaňajšku dotácia vzrástla o 2,6 milióna dolárov na súčasných 60,1 milióna. Turnaj sa začne v pondelok 29. augusta a potrvá do nedele 11. septembra.

Šampióni vo dvojhre si z New Yorku odnesú šek na 2,6 milióna dolárov. To je o 100-tisíc viac ako v minulom roku. Prémie pre „singlových“ víťazov však majú ďaleko k odmenám spred pandémie koronavírusu, keďže v roku 2019 šampiónom pribudlo na konto 3,9 milióna dolárov.

Prilepšia si už v úvodných kolách

Opäť si polepšia tenisti a tenistky v úvodných kolách. Za účasť v hlavnej súťaži newyorského grandslamového turnaja dostanú 80-tisíc dolárov, o 5-tisíc viac ako vlani. V prípade postupu do druhého kola zarobia 121-tisíc dolárov.

Prienik do 3. kola je honorovaný sumou 188-tisíc, osemfinále 278-tisíc, štvrťfinále 445-tisíc a semifinále 705-tisíc. Zdolaný finalista dostane čiastku 1,3 milióna. Najlepšie dvojice vo štvorhre si polepšia o 688-tisíc dolárov.

Viac k témam: Dotácia, grandslamový turnaj, US Open
Zdroj: Webnoviny.sk – Organizátori US Open v New Yorku prerozdelia historicky najvyššiu dotáciu © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *