Ódorova vláda je tu nakrátko a musela ísť naplno, sto dní svojho kabinetu vo funkcii neberie nijako zvláštne

27.8.2023 (SITA.sk) – S úradníckou vládou je celkovo spokojných 38 percent respondentov. Vyplýva to z prieskumu agentúry Median SK pre Rozhlas a televíziu Slovenska (RTVS).

Vzorka 1005 respondentov

Prieskum bol realizovaný v dňoch 21.24. augusta, na vzorke 1005 respondentov. Nespokojných i skôr nespokojných je zhodne po 22 percent opýtaných. Ďalších 18 percent nevedelo odpovedať.

Viac o téme: Predčasné voľby na Slovensku 2023

Najčastejšie spokojnosť vyjadrovalo voličstvo strán Sloboda a Solidarita a Demokrati, a tiež hnutia Progresívne Slovensko. Naopak, nespokojní boli najmä voliči Slovenskej národnej strany, strany Smer – sociálna demokracia a hnutia Republika.

Predseda vlády Ódor

Poverený predseda vlády Ľudovít Ódor neberie sto dní svojho kabinetu vo funkcii nijako zvláštne, pretože jeho vláda je tu nakrátko a od začiatku musela ísť naplno. Dodal, že sa sústredili na to, čo horelo, a tiež na pomoc skupinám, ktoré nedostávajú toľko pomoci. Išlo napríklad o opatrovateľov či náhradných rodičov.

Spomenul i to, že vláda sa pomerne intenzívne musela venovať i zdravotníctvu a spomenul i Sociálnu poisťovňu. Premiér tiež zdôraznil, že za úradníckej vlády sa výrazne zrýchlilo čerpanie eurofondov. Predpokladá, že jeho cieľ, znížiť stratu pri čerpaní eurofondov na polovicu, by sa mohol naplniť.

Viac k témam: Eurofondy, O 5 minút 12, Prieskum, slovenský premiér, Úradnícka vláda
Zdroj: SITA.sk – Ódorova vláda je tu nakrátko a musela ísť naplno, sto dní svojho kabinetu vo funkcii neberie nijako zvláštne © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *