Odchod Hamrana a Lipšica ovplyvní objasňovanie veľkých káuz, obáva sa viac ako polovica opýtaných

20.10.2023 (SITA.sk) – Odchod policajného prezidenta Štefana Hamrana a špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica ovplyvní podľa 54,2 percenta opýtaných objasňovanie veľkých káuz. Vyplýva to z výsledkov prieskumu, ktorý robila agentúra AKO pre reláciu TV JOJ Na hrane.

Mierne nadpriemerne takto odpovedali muži, mladší ľudia s vysokoškolským vzdelaním, respondenti z Bratislavského, Trnavského a Trenčianskeho kraja, občania maďarskej národnosti a tí, ktorí v parlamentných voľbách volili strany Progresívne Slovensko, SaS, KDH a koalíciu OĽANO.

Naopak, takmer štvrtina (24,1 percenta) respondentov si myslí, že odchod Hamrana a Lipšica neovplyvní objasňovanie káuz. Mierne nadpriemerne takto odpovedali muži, 50 až 65-roční, menej vzdelaní, zo Žilinského a Banskobystrického kraja a tí, ktorí do Národnej rady SR volili SNS, Hlas-SD a Smer-SD.

Až 21,7 percenta opýtaných nevedelo na otázku odpovedať. Nadpriemerne takto odpovedali ženy, respondenti vo veku 66 rokov a viac, z Banskobystrického, Prešovského a Košického kraja a voliči Hlasu-SD.

Výskum robila agentúra AKO telefonicky na reprezentatívnej vzorke 1 000 respondentov od 10. do 16. októbra. Respondenti mali odpovedať na otázku: „Je pravdepodobné, že nová koalícia sa pokúsi o personálne zmeny na čele polície a úradu špeciálnej prokuratúry. Ovplyvní alebo neovplyvní podľa vás odchod Štefana Hamrana a Daniela Lipšica objasňovanie veľkých káuz?“

Viac k témam: Policajný prezident, Prieskum, Špeciálny prokurátor
Zdroj: SITA.sk – Odchod Hamrana a Lipšica ovplyvní objasňovanie veľkých káuz, obáva sa viac ako polovica opýtaných © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *