Ochránili sme Odesu pred zničením, bude opäť kvitnúť, sľúbil Zelenskyj

3.9.2023 (SITA.sk) – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sľúbil, že mesto Odesa na brehoch Čierneho mora bude opäť kvitnúť. Ako referuje web Ukrajinská pravda, Zelenskyj zdôraznil, že bez miest Odesa, Sumy a Lysyčansk, ktoré v sobotu oslavovali svoj deň, si modernú Ukrajinu nemožno predstaviť.

„Ochránili sme Odesu pred zničením. Pretože ruský režim nie je schopný priniesť nič iné, okrem degradácie. A vrátime Odese bezpečie. Odesa bola vždy taká, že v nej cítite ľahkosť a šťastie. A taká Odesa aj bude,“ poznamenal Zelenskyj.

Globálny význam Odesy

Podotkol, že Odesa má spolu s Ukrajinou globálny význam vďaka prístavu, od ktorého závisí život mnohých národov. „Taktiež je mestom kultúry, ktoré môže byť zaujímavé pre každého a vie si každého vážiť.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Pri útoku na Odeskú oblasť v noci na nedeľu vypustili ruskí okupanti 25 dronov Šáhid iránskej výroby. Ukrajinská protivzdušná obrana dokázala zneškodniť 22 strojov.

Vždy slobodná a vždy ukrajinská

Zelenskyj označil Sumy základňou na severovýchode, ktorá bude vždy slobodná a vždy ukrajinská. „V tomto čase vojny správy o ruskom terore, žiaľ, veľmi často prichádzajú zo Sumskej oblasti. Ale napriek všetkému Sumská oblasť žije… Keď som bol v meste Sumy, cítil som, že je tam viera, že zlo nezvíťazí, viera v ľudí, viera v Ukrajinu, viera, že tentoraz to určite zvládneme a vyhráme,“ povedal ukrajinský prezident.

Dodal, že Lysyčansk ešte bude potrebné vrátiť Ukrajine spolu s celou Luhanskou oblasťou. „Dnes síce nikto nepovie konkrétny dátum, kedy bude mesto opäť slobodné, ale každý, kto bojuje a pracuje pre Ukrajinu, robí všetko pre to, aby naše mestá a dediny, ktoré sú momentálne v okupácii, opäť zažili normálny a slobodný život,“ skonštatoval Volodymyr Zelenskyj.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – august 2023 (fotografie)

Viac k témam: bojové drony, Odesa, rusko-ukrajinský konflikt, ruský útok, Ukrajinský prezident
Zdroj: SITA.sk – Ochránili sme Odesu pred zničením, bude opäť kvitnúť, sľúbil Zelenskyj © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *