Obžalovaná exšéfka Krajského súdu v Žiline sa vyjadrila k výpovediam svedkov a tvrdí, že sú rozdielne

27.6.2022 (Webnoviny.sk) – Obžalovaná bývalá predsedníčka Krajského súdu v Žiline Eva Kyselová vidí rozpory vo výpovediach kľúčového svedka v jej prípade, konkrétne právoplatne odsúdeného bývalého sudcu Pavla Polku. Skonštatovala to pre médiá po pondelkovom pojednávaní Špecializovaného trestného súdu na pracovisku v Banskej Bystrici.

Eva Kyselová čelí obžalobe z pokračovacieho zločinu prijímania úplatku, pričom podľa medializovaných informácií ju obvinili práve na základe výpovedí Polku. Keďže ten v pondelok pred súdom odmietol vypovedať, čítali sa jeho výpovede z prípravného konania.

„Poukázala som na tie rozpory. Tam sú výpovede rozdielne,” povedala obžalovaná pre médiá. „Jedna výpoveď je taká, druhá taká. To už je na vyhodnotení sudcu,” doplnila. Na margo toho, že svedok v pondelok odmietol vypovedať Eva Kyselová skonštatovala, že využil svoje zákonné právo.

Akcia Plevel 2

Polícia ešte 20. januára 2021 pri akcii Plevel 2 zadržala Evu Kyselovú a tiež emeritnú sudkyňu Máriu Urbanovú. Tá sa k trestnej činnosti priznala a v rámci dohody o vine a treste jej súd uložil podmienečný trest. Trestnej činnosti sa podľa polície sudkyne dopúšťali od februára 2015 do augusta 2019. Konkrétne za peňažné úplatky rozhodovali trestné veci na Krajskom súde v Žiline v prospech trestne stíhaných osôb.

Viac k témam: Akcia Plevel 2, Dohoda o vine a treste, Úplatky
Zdroj: Webnoviny.sk – Obžalovaná exšéfka Krajského súdu v Žiline sa vyjadrila k výpovediam svedkov a tvrdí, že sú rozdielne © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.