Obvinený advokát Polák do väzby nepôjde. Najvyšší súd zamietol sťažnosť prokurátora

6.9.2023 (SITA.sk) – Z korupcie obvinený advokát František Polák bude stíhaný na slobode. Rozhodol o tom v stredu Najvyšší súd SR, ktorý zamietol sťažnosť prokurátora proti rozhodnutiu Špecializovaného trestného súdu.

Nebol prítomný

Ten 27. augusta nevzal obvineného do väzby a prepustil zo zadržania, keďže v jeho prípade dôvody väzby nezistil. Prokurátor pre Františka Poláka žiadal väzbu z obavy z možného pokračovania v trestnej činnosti.

Stredajšie rozhodnutie najvyššieho súdu je právoplatné. Obvinený na stredajšom verejnom zasadnutí nebol prítomný, keďže sa ospravedlnil zo zdravotných dôvodov.

Príslušníci Národnej kriminálnej agentúry advokáta zadržali v rámci akcie s krycím názvom „Corrumpere 1“.

Stíhaný aj pre extrémizmus

„Obvinený je z toho, že sa mal v minulosti dopustiť korupčnej trestnej činnosti a to v súvislosti s vybavovaním prepustenia väzobne stíhaných osôb, ktoré boli vzaté do väzby v rámci policajnej akcie známej pod krycím názvom „Médiá“ vyšetrovanej v rokoch 2017 až 2021,” uviedla ešte v auguste polícia.

Advokát zároveň čelí súdnemu procesu v kauze Babylon. Tá sa týka vydierania podnikateľa Pavla Konkoľa. Stíhaný bol aj pre extrémizmus.

Viac k témam: advokát, Akcia „Babylon“, Korupcia, Súdy
Zdroj: SITA.sk – Obvinený advokát Polák do väzby nepôjde. Najvyšší súd zamietol sťažnosť prokurátora © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *