Novovznikajúce ministerstvo cestovného ruchu a športu má už kompletné vedenie, Krišanda vymenil jeden rezort za druhý

1.2.2024 (SITA.sk) –
aktualizované 1.februára, 11:30

Vedenie nového Ministerstva cestovného ruchu a športu SR (MCRŠ) je už kompletné. Spolu s ministrom Dušanom Keketim (nominant SNS) budú v čele tohto rezortu štátni tajomníci od 1. februára Marek Harbuľák pre cestovný ruch a od 2. februára Ján Krišanda pre šport.

Vláda na návrh ministra vymenovala vo štvrtok oboch štátnych tajomníkov, zároveň odobrila od 1. februára Pavla Sýkorčina ako generálneho tajomníka služobného úradu ministerstva.

Krišanda vymení ministerstvá

Marek Harbuľák bol doteraz prezidentom Zväzu cestovného ruchu Slovenskej republiky (ZCR) a Asociácie hotelov a reštaurácií Slovenska (AHRS). Ján Krišanda zmení post štátneho tajomníka pre šport na Ministerstve školstva, vedy, výskumu a športu SR na rovnakú pozíciu na novom ministerstve.

Vládny kabinet na ho štvrtkovom rokovaní odvolal z funkcie a novým štátnym tajomníkom rezortu školstva bude od 2. februára Ján Hrinko.

Vytvorenie nových programov

Kabinet takisto schválil vytvorenie nových programov v rámci programovej štruktúry ministerstva cestovného ruchu a športu, a to tvorba a implementácia politik, rozvoj a podpora cestovného ruchu a rozvoj a podpora športu.

Keketi má zabezpečiť vytvorenie spomínaných nových programov ministerstva prostredníctvom Rozpočtového informačného systému. Vytvorenie programov je potrebné, aby bolo možné rozpísať výdavky štátneho rozpočtu pre kapitolu nového ministerstva.

Viac k témam: Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Vedenie
Zdroj: SITA.sk – Novovznikajúce ministerstvo cestovného ruchu a športu má už kompletné vedenie, Krišanda vymenil jeden rezort za druhý © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *