Neďaleko obce Podhorany spadlo malé lietadlo, zahynuli dvaja mladí ľudia (foto)

30.8.2023 (SITA.sk) – Pri páde malého lietadla neďaleko obce Podhorany v okrese Nitra zomreli v utorok večer dvaja mladí ľudia. Polícia začala v tejto súvislosti trestné stíhanie vo veci pre trestný čin usmrtenia.

Nitrianska polícia prijala oznámenie o páde malého lietadla v utorok večer okolo pol ôsmej. Očití svedkovia určili približnú polohu spadnutého lietadla a v okolí obce po ňom pátrali nitrianski hasiči, hasiči dobrovoľných hasičských zborov, ako aj miestni obyvatelia.

Približne po hodine pátrania bolo lietadlo nájdené za miestnym poľnohospodárskym družstvom v lesnom poraste. V lietadle sa nachádzali dve osoby, 39-ročný muž a 29-ročná žena, ktoré sa ani napriek rýchlemu zákroku záchranárov nepodarilo oživiť,“ informovala nitrianska polícia.

Okolnosti, miera zavinenia a presná príčina tejto tragédie sú predmetom vyšetrovania nitrianskej polície, ktorá už vedie trestné stíhanie vo veci pre trestný čin usmrtenia.

Viac k témam: Pád lietadla, Tragická nehoda
Zdroj: SITA.sk – Neďaleko obce Podhorany spadlo malé lietadlo, zahynuli dvaja mladí ľudia (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *