Nebezpečné pečenie? V silikónových košíčkoch na muffiny našli prekročený obsah prchavých látok

27.10.2023 (SITA.sk) – Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) upozorňuje verejnosť na nevyhovujúce silikónové košíčky na muffiny, u ktorých bolo zistené prekročenie obsahu prchavých látok. Kontrolu na trhu vykonal Regionálny úrad verejného zdravotníctva Žiar nad Hronom.

Nevhodné na kontakt s potravinami

Ide o výrobok s názvom toro baking – silikónové košíčky na muffiny, EAN kód 8591177059691, Art. Nr. 263323. Podľa skúšok vykonaných Národným referenčným laboratóriom pre materiály prichádzajúce do kontaktu s potravinami na Regionálnom úrade verejného zdravotníctva so sídlom v Poprade testovaný výrobok nespĺňa európske ani národné nariadenia o materiáloch a predmetoch určených na kontakt s potravinami.

Košíčky môžete vrátiť

„Limit pre prchavé látky je 0,5 percenta, laboratórne zistená hodnota je 0,749 percenta. Úrady verejného zdravotníctva prijímajú opatrenia na stiahnutie tohto výrobku z trhu na Slovensku, zároveň bude hlásený do systému rýchleho varovania pre potraviny a krmivá RASFF,“ informoval ÚVZ.

Spotrebiteľom úrad odporúča, aby tento výrobok nekupovali, už zakúpený výrobok nepoužívali, prípadne ho vrátili späť do miesta predaja.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Nebezpečný výrobok, Potraviny
Zdroj: SITA.sk – Nebezpečné pečenie? V silikónových košíčkoch na muffiny našli prekročený obsah prchavých látok © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *