Naď odhalil minulosť ďalšieho člena hnutia Republika, Suja pred 14 rokmi kandidoval za stranu Most-Híd (video+foto)

26.8.2023 (SITA.sk) – Poslanec Miroslav Suja kandidujúci za hnutie Republika, kde je i podpredsedom, v minulosti kandidoval v župných voľbách za stranu Most-Híd. Išlo o voľby v roku 2009 a Suja kandidoval v Banskobystrickom kraji, tvrdí na sociálnej sieti poslanec a bývalý minister obrany Jaroslav Naď (Demokrati).

Poskok Černáka na kandidátke

Pripomenul i to, že daná strana bola známa svojimi prozápadnými a liberálnymi postojmi a podporou pre aktivity mimovládnych organizácií i blízke vzťahy s USA.

Mimochodom, len na okraj, ako si mohol Most-Híd zobrať na svoju kandidátku v BB kraji dobre známeho poskoka mafiána Černáka, to je mi tiež veľkou záhadou…,” pozastavil sa Naď v statuse.

Položil tiež otázku smerom k Sujovi, či sa v Moste-Híd cítil rovnako, ako predseda Republiky Milan Uhrík v SDKÚ. Naď totiž zverejnil na sociálnej sieti aj informáciu, že predseda hnutia Republika Milan Uhrík bol v minulosti nielen aktívnym členom prozápadnej mládežníckej organizácie strany SDKÚ Nová Generácia, ale aj priamo členom SDKÚ.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Uhríkov študentský krok vedľa

Ako dôkaz priložil časť zoznamu členov SDKÚ, mená ostatných členov rozmazal z dôvodu ochrany súkromia. Uhrík sa najprv pre Aktuality.sk na margo svojho členstva v mládežníckej organizácii SDKÚ vyjadril, že spolužiaci ho presvedčili, aby išiel s nimi, bol však iba na dvoch – troch stretnutiach a potom zistil, že tam absolútne nepatrí. Označil to za „študentský krok vedľa“, ktorý mu pomohol otvoriť oči.

Následne zaslal médiám stanovisko, v ktorom už nehovorí o študentskom kroku vedľa, ale, naopak, píše, že to nebola chyba a nehanbí sa za to. Podľa neho išlo o skúsenosť, za ktorú je dnes vďačný, pretože bez nej by možno nikdy nedospel k názorom, ktoré má teraz. Preto podľa svojich slov nikdy neodsudzoval ľudí, ktorí pred desaťročím zmenili svoje myslenie a pohľad na svet.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: podpredseda hnutia Republika, Predčasné voľby na Slovensku 2023, predseda hnutia Republika
Zdroj: SITA.sk – Naď odhalil minulosť ďalšieho člena hnutia Republika, Suja pred 14 rokmi kandidoval za stranu Most-Híd (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *