Muž v Londýne hodil na ženu a jej dve dcéry žieravinu, okrem nich skončili v nemocnici aj policajti a okoloidúci (video)

1.2.2024 (SITA.sk) – Žena a jej dve dcéry skončili so zraneniami v nemocnici po tom, čo na nich v južnom Londýne muž hodil žieravú látku. Po páchateľovi pátra polícia.

Metropolitná polícia informovala, že páchateľ ešte v stredu večer sotil trojročné dievča na zem a hodil naň, jej osemročnú sestru a 31-ročnú matku alkalickú látku. Žena, ktorá páchateľa zrejme poznala, a najmladšia dcéra podľa polície utrpeli potenciálne život pozmeňujúce zranenia.

#BREAKING 🇬🇧The Met Police in London have just confirmed that the “corrosive substance” used in the attack was alkaline. The mother and daughter could have ‘life-changing’ injuries.#London #Clapham pic.twitter.com/6RsPUAmJQl
— 凤凰欧洲 PhoenixCNE News (@PhoenixCNE_News) February 1, 2024

V nemocnici skončili s menšími popáleninami aj traja ľudia, ktorí sa rodine pokúšali pomôcť. So zraneniam hospitalizovali aj piatich policajtov, ktorí zasahovali na mieste.

Veríme, že muž a žena sa navzájom poznajú. Naše vyšetrovanie je v počiatočnom štádiu a pracujeme na tom, aby sme zistili, prečo k tomuto hroznému incidentu došlo. Aj keď to vyzerá ako cielený útok, je to nebezpečný jedinec a naliehavo ho musíme nájsť,“ povedal superintendent Gabriel Cameron.

Polícia vysvetlila, že páchateľ sa pokúšal z miesta ujsť na vozidle, ale narazil do stojaceho auta, a tak odtiaľ ušiel po vlastných.

Viac k témam: Chemický útok, Krimi
Zdroj: SITA.sk – Muž v Londýne hodil na ženu a jej dve dcéry žieravinu, okrem nich skončili v nemocnici aj policajti a okoloidúci (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *