MS vo futbale 2022 v Katare: V zápase Wales – Irán padli góly v 98. a 101. minúte

25.11.2022 (Webnoviny.sk) – Futbalisti Walesu prehrali vo svojom druhom vystúpení na majstrovstvách sveta v Katare, v piatok v súboji B-skupiny podľahli výberu Iránu 0:2 (0:0).

Vylúčenie brankára Henneseyho

Peržania sa “oklepali” z úvodnej vysokej prehry s Angličanmi (2:6) a v piatok síce nemali loptu častejšie na svojich kopačkách, no boli nebezpečnejší a strelecky aktívnejší.

Viac o téme: MS vo futbale 2022 v Katare

Dlho sa im nedarilo nájsť recept na waleského brankára Wayna Henneseyho a napokon využili až početnú výhodu práve po vylúčení gólmana súpera. Ten v 86. minúte mimo pokutového územia doslova “knokautoval” prenikajúceho súpera a hlavný arbiter po vzhliadnutí videa brankára vylúčil.

Irán má šancu postúpiť

Oba iránske góly prišli až v nadstavenom čase. V jeho ôsmej minúte striedajúci Roozbeh Cheshmi prekonal náhradného gólmana Dannyho Warda a o tri minúty neskôr pridal poistku Ramin Rezaeian.

Futbalový výber Iránu si na MS pripísal premiérový triumf nad európskym tímom, pričom dosiahol len tretie víťazstvo na tomto fóre v sedemnástom zápase.

Hráči Iránu ešte nikdy na svetovom šampionáte nepostúpili zo základnej skupiny, teraz majú príležitosť pod taktovkou portugalského kouča Carlosa Queiroza, ktorý ich vedie už na tretích MS.

MS vo futbale 2022 v Katare

B-skupina

Wales – Irán 0:2 (0:0)

Góly: 90.+ Cheshmi, 90.+ Rezaeian, ŽK: 45+ Rodon – 90.+ Rezaeian, 90.+ Jahanbaksh, ČK: 86. Hennesey (Wal.) rozhodoval: Escobar (Guat.), 40 875 divákov

Viac k témam: Majstrovstvá sveta MS vo futbale 2022 v Katare
Zdroj: Webnoviny.sk – MS vo futbale 2022 v Katare: V zápase Wales – Irán padli góly v 98. a 101. minúte © SITA Všetky práva vyhradené.