Moskva si predvolala českého charge d’affaires Ondřejku v súvislosti s raketovým útokom na obec Hroza

21.10.2023 (SITA.sk) – Ruské ministerstvo zahraničia si predvolalo českého charge d’affaires v Moskve Jana Ondřejku.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ministerstvo uviedlo, že diplomatovi vysvetlili ruskú pozíciu ohľadom situácie na Ukrajine a raketového útoku na ukrajinskú obec Hroza, ktorý si vyžiadal 59 mŕtvych. Moskva podľa vyhlásenia uviedla, že civilné úmrtia si „vysnívala“ Ukrajina. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

„Diplomat bol oboznámený s neprijateľnou úlohou Česka v ukrajinskom konflikte, jeho aktívnou podporou Kyjevu s cieľom ‚spôsobiť Rusku strategickú porážku‘ a pumpovaním zbraní do ozbrojených síl Ukrajiny, čo predlžuje konflikt a destabilizuje celý región,“ napísalo ruské ministerstvo zahraničných vecí.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v októbri 2023 (fotografie)

Rusko zaútočilo na kaviareň v obci Hroza v Charkovskej oblasti 5. októbra, keď sa tam zišli ľudia na smútočnom zhromaždení za padlého vojaka. Český minister zahraničia Jan Lipavský si po útoku predvolal ruského veľvyslanca v Prahe Alexandra Zmejevského.

Viac k témam: český minister zahraničia, charge d’affaires, Charkovská oblasť, Raketový útok, ruské ministerstvo zahraničia, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Moskva si predvolala českého charge d’affaires Ondřejku v súvislosti s raketovým útokom na obec Hroza © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *