Montreal by sa so Slafkovským v prvom tíme nemal unáhliť, expert upozornil na predošlé draftové jednotky

15.8.2022 (Webnoviny.sk) – Zámorský expert Jason Chen z magazínu The Hockey News zaradil slovenského hokejistu Juraja Slafkovského medzi pätnásť najsľubnejších nováčikov zámorskej NHL v sezóne 2022/2023.

Mužstvo Canadiens zrejme nebude dobré

Očakáva teda, že osemnásťročný Košičan začne najbližší ročník v prvom tíme Montrealu Canadiens, ktorý z neho v júli tohto roka urobil prvú slovenskú draftovú jednotku v histórii.

Slafkovský má dobrú šancu začať sezónu v NHL po tom, aké výkony podával proti mužom na medzinárodných turnajoch v minulom ročníku. Montreal má v kádri dosť krídelníkov, ale žiaden z nich nie je tak robustný a zároveň talentovaný. Tímu však radím, aby sa neunáhlil, keďže predošlé draftové jednotky Rasmus Dahlin, Jack Hughes a Alexis Lafreniére mali slabý prvý ročník. Navyše, mužstvo Canadiens zrejme nebude veľmi dobré,” napísal Chen o Slafkovskom a očakávanej forme Habs, ktorí po účasti vo finále Stanleyho pohára v roku 2021 skončili v nasledujúcej sezóne ako najhorší tím súťaže.

Slafkovský má za sebou prelomovú sezónu

Čerstvý Hokejista roka na Slovensku absolvuje v septembri tréningový kemp, v ktorom zabojuje o miesto na súpiske Montrealu v úvode najbližšieho ročníka NHL. Má za sebou prelomovú sezónu.

Vlani v lete bol členom výberu SR do 18 rokov pri druhej priečke na turnaji Hlinka Gretzky Cup, vzápätí aj súčasťou seniorského výberu, ktorý si vybojoval miestenku na ZOH 2022 v Pekingu.

So siedmimi gólmi v siedmich zápasoch sa stal najlepším strelcom, najproduktívnejším aj najužitočnejším hráčom turnaja, na ktorom Slováci obsadili historické tretie miesto.

Draftovaný ako prvý

Slafkovský v úvode sezóny 2021/2022 nedostával veľa priestoru na klubovej úrovni vo fínskom TPS Turku, ale s pribúdajúcimi zápasmi sa prepracoval k dôležitejším úlohám. S tímom si napokon zahral vo finále play-off Liigy.

Vydarený ročník korunoval na svetovom šampionáte seniorov vo Fínsku, kde bol s deviatimi bodmi najproduktívnejším hráčom slovenského tímu. V drafte nováčikov na začiatku júla si ho Canadiens vybrali z prvej priečky a v úvodnom kole siahli na 26. pozícii aj po jeho krajanovi Filipovi Mešárovi.

Fotogaléria: Juraj Slafkovský

Viac k témam: Draft NHL, Hokejový klub, NHL
Zdroj: Webnoviny.sk – Montreal by sa so Slafkovským v prvom tíme nemal unáhliť, expert upozornil na predošlé draftové jednotky © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *