Mladých útočníkov z kúpaliska v Poltári zadržala polícia, dvaja z nich idú do väzby (foto)

11.8.2023 (SITA.sk) – Polícia zadržala štyroch mladých mužov, ktorí v závere júla na kúpalisku v Poltári počas verejnej akcie zbili 28-ročného muža z Kalinova.

Prečin výtržníctva spáchaného formou spolupáchateľstva

V súvislosti s fyzickým napadnutím bolo začaté trestné stíhanie vo veci prečinu výtržníctva spáchaného formou spolupáchateľstva, pričom všetkým štyrom mužom bolo za uvedený skutok vznesené obvinenie.

Ako informovala banskobystrická polícia, na dvoch zadržaných bol podaný podnet na ich väzobné stíhanie a Okresný súd v Lučenci dnes rozhodol o ich vzatí do väzby.

Útočníci spôsobili napadnutému mužovi zranenia s dobou liečby a práceneschopnosti do sedem dní.

Rozpory so zákonom

Banskobystrická polícia na sociálnej sieti informovala, že 19-ročný D.L. sa útoku dopustil aj napriek tomu, že bol iba prednedávnom trestným rozkazom Okresného súdu v Lučenci uznaný vinným zo spáchania prečinu ublíženia na zdraví a prečinu výtržníctva spáchaného formou spolupáchateľstva.

Bol mu uložený trest odňatia slobody na jeden rok, pričom súd výkon trestu podmienečne odložil a určil skúšobnú dobu jeden rok.

Z partie útočníkov však nebol jediný, ktorý sa už dostal do rozporu so zákonom.

Aj 19-ročný J.T. útočil napriek tomu, že sa obdobného skutku dopustil aj v júni 2022 v jednom z disko klubov v Lučenci, za čo mu bola rozhodnutím Okresného úradu v Lučenci uložená pokuta.

Viac k témam: Napadnutie, Trestné stíhanie, Väzobné stíhanie, Výtržníctvo
Zdroj: SITA.sk – Mladých útočníkov z kúpaliska v Poltári zadržala polícia, dvaja z nich idú do väzby (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *