Mladý Ukrajinec skončil za mrežami, šoféroval bez vodičského oprávnenia a totálne opitý

2.6.2022 (Webnoviny.sk) – Bez vodičského preukazu skončil v policajnej cele skončil 36-ročný Ukrajinec, ktorého policajná hliadka v Púchove prichytila opitého za volantom. Informovala o tom trenčianska krajská policajná hovorkyňa Katarína Kuzmová.

Policajtom sa zdala jazda vodiča za volantom osobného auta zn. Škoda Octavia, ktorý smeroval do jednej z miestnych firiem, podozrivá, a preto sa rozhodli ho skontrolovať.

Vodič sa podrobil dychovej skúške na alkohol s výsledkom 2,96 promile. „Opakovaná dychová skúška mala o niečo nižšiu hodnotu, a to 2,56 promile,” uviedla Kuzmová.

Policajti vodičovi zadržali vodičský preukaz a umiestnili ho do cely policajného zaistenia. „Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu v Považskej Bystrici vzniesol 36-ročnému mužovi z Ukrajiny obvinenie za prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Po vykonaní všetkých potrebných procesných úkonov vyšetrovací spis odovzdal prokurátorovi spolu s návrhom na podanie obžaloby,” dodala Kuzmová.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Alkohol za volantom, Policajná stanica, Trestné stíhanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Mladý Ukrajinec skončil za mrežami, šoféroval bez vodičského oprávnenia a totálne opitý © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *