Mladý motocyklista prišiel v Košiciach o život, zišiel z cesty a narazil do stĺpu verejného osvetlenia (foto)

26.6.2022 (Webnoviny.sk) – V Košiciach prišiel o život 31-ročný motocyklista v sobotu 25. júna krátko po 21:30. Po prejdení križovatky ulíc Moyzesova – Alžbetina z doposiaľ nezisteného dôvodu prešiel do protismeru, zišiel z cesty na trávnatý povrch a tam narazil do stĺpu verejného osvetlenia.

Motocyklista pri dopravnej nehode utrpel zranenia takého závažného rozsahu, že im po prevoze do jednej z košických nemocníc podľahol. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa košickej krajskej polície Lenka Ivanová.

Úsek bol obojsmerne uzatvorený

To, či motocykel viedol pod vplyvom alkoholu alebo iných omamných a psychotropných látok sa bude zisťovať pri nariadenej pitve. Dopravní policajti túto tragickú udalosť na mieste dôkladne zadokumentovali a počas vykonávania nevyhnutných úkonov, v spolupráci so znalcom z odboru cestná doprava, bol úsek cesty takmer na tri hodiny obojsmerne uzatvorený.

Vec prevzal košický policajný vyšetrovateľ, ktorý v tejto súvislosti začal trestné stíhanie pre trestný čin usmrtenia. Čo presne bolo príčinou takto tragicky ukončenej jazdy bude v najbližších dňoch predmetom ďalšieho vyšetrovania.

Jazdite opatrne

Polícia pripomenula, že mladí, neskúsení vodiči by mali jazdiť mimoriadne opatrne, kým si osvoja potrebné zručnosti a návyky.

Netreba zbytočne riskovať, aj pomalšou (predpísanou) jazdou sa dá dostať do plánovaného cieľa. Pred akýmkoľvek manévrom, napríklad predbiehaním či odbočovaním, treba byť obzvlášť predvídavý.

Viac k témam: Cyklista, Tragická dopravná nehoda
Zdroj: Webnoviny.sk – Mladý motocyklista prišiel v Košiciach o život, zišiel z cesty a narazil do stĺpu verejného osvetlenia (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.