Mladík kopal muža do bezvedomia, polícia ho obvinila z výtržníctva a ublíženia na zdraví (video)

31.5.2022 (Webnoviny.sk) – Polícia obvinila z výtržníctva a ublíženia na zdraví 21-ročného muža z okresu Hlohovec. Ako informovala Mária Linkešová z Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave, muž mal 27. mája v meste Hlohovec napadnúť 40-ročného muža, ktorého mal kopať do hlavy. V konaní mal pokračovať aj potom, čo muž stratil vedomie.

Policajti okrem obvinenia spracovali návrh, aby bol muž stíhaný väzobne. Priťažujúcou okolnosťou pre obvineného je aj fakt, že bol vo februári obvinený a v polovici mája podal trnavský vyšetrovateľ návrh na podanie obžaloby. Linkešová dodala, že aj v tomto prípade je osoba stíhaná pre podozrenie z ublíženia na zdraví s následkom ťažkej ujmy a výtržníctva. Na základe príkazu súdu ho policajti eskortovali do výkonu väzby a mladý muž bude stíhaný väzobne.

Linkešová podotkla, že hlohoveckí policajti majú na stole aj ďalšie dve trestné oznámenia pre výtržnosti, ktoré vyšetruje. Na sociálnych sieťach sa za posledný mesiac šíria videá, kde skupina mladých napáda ďalšie osoby.

Polícia preto prijala vlastné opatrenia a v najbližších dňoch vykoná aj v spolupráci s mestom akcie zamerané na aktivity mládeže v meste Hlohovec. Z taktických dôvodov zatiaľ nebudú konkretizovať bližšie informácie.

Pripomíname aj mládežníkom, že bitky, ruvačky a skutky násilnej povahy môžu byť podľa závažnosti klasifikované ako trestný čin. Ak je mladistvá osoba odsúdená za úmyselný trestný čin, už nie je bezúhonná a to môže mať do budúcna rozhodujúce slovo aj pri výbere budúceho povolania,“ zdôraznila Linkešová s tým, že bitky môžu mať aj fatálne zranenia, ktoré budú mať pre obe strany doživotné následky.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Bitka, Trestný čin, Väzobné stíhanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Mladík kopal muža do bezvedomia, polícia ho obvinila z výtržníctva a ublíženia na zdraví (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *