Ministerstvo obrany zmodernizuje letisko Sliač, Naď vyčlenil na obnovu infraštruktúry historicky najviac peňazí

23.4.2022 (Webnoviny.sk) – Nasledujúce roky investuje rezort obrany viac ako 100 miliónov do letiska Sliač, tvrdí minister Jaroslav Naď (OĽaNO). Do údržby zanedbanej infraštruktúry investuje rezort obrany historicky najviac peňazí. Informoval o tom minister obrany na sociálnej sieti.

Poliklinika na Sliači

„Pôjde napríklad o budovanie nových rolovacích dráh, trafostanice, vstupných brán, či výmenu letiskového prehľadového radaru. Ďalšie infraštrukturálne projekty v Sliači budú zabezpečované prostredníctvom agentúry Organizácie severoatlantickej zmluvy (NATO) pre podporu a obstarávanie (NATO Support and Procurement Agency – NSPA) a z Programu bezpečnostných investícií NATO (NSIP),” spresnil Naď.

Minister tiež informoval o tom, že poliklinika na letisku Sliač zabezpečuje úkony pre budúcich letcov, ktoré sú potrebné pri posudzovaní zdravotnej spôsobilosti uchádzačov vo vojenskom letectve.

Poskytuje tiež prehliadky profesionálnych vojakov a zamestnancov vojenského letectva.

Možnosti ďalšej spolupráce

Počas minulého roka zdravotníci vykonali takýchto letecko-lekárskych vyšetrení viac ako 600, pričom 200 z nich bolo pre civilov.

S vedením zariadenia sa minister obrany rozprával o ďalších zdravotníckych činnostiach, ktoré v regióne zabezpečujú, ako aj možnosti ďalšej spolupráce na úrovni rezortu.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Kritická infraštruktúra, Modernizácia
Zdroj: Webnoviny.sk – Ministerstvo obrany zmodernizuje letisko Sliač, Naď vyčlenil na obnovu infraštruktúry historicky najviac peňazí © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *