Minister Šutaj Eštok zrušil posty policajných viceprezidentov a zrejme sa „postaral“ aj o čurillovcov

27.10.2023 (SITA.sk) –
aktualizované 27. októbra, 12:58

Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok vydal organizačné opatrenie, ktorým sa od 1. novembra rušia funkcie viceprezidentov Policajného zboru.

Zriadi sa nová funkcia

Ako ďalej informoval tlačový odbor rezortu vnútra, v dôsledku tohto opatrenia budú uvedeným dňom obaja viceprezidenti Branko Kišš a Damián Imre preložení na iné funkcie a bude zriadená nová funkcia viceprezidenta polície pre oblasť migrácie, operatívu a riadenie služieb zboru.

Zameral sa aj na čurillovcov

„Zároveň šéf rezortu vnútra rozhodol o dočasnom pozbavení výkonu štátnej služby u šiestich príslušníkov Policajného zboru, tak ako mu to prikazuje zákon o štátnej službe príslušníkov policajného zboru, podľa ktorého sa policajt musí dočasne pozbaviť výkonu štátnej služby, ak je dôvodne podozrivý zo spáchania trestného činu,“ informovalo ministerstvo.

Podľa medializovaných informácii ide v tomto prípade o skupinu príslušníkov Národnej kriminálnej agentúry okolo Jána Čurillu. Tí však disponujú statusom chránených oznamovateľov nezákonnej činnosti.

Masnica zastúpi riaditeľa cudzineckej polície

Zároveň Šutaj Eštok poveril zastupovaním riaditeľa Úradu hraničnej a cudzineckej polície Prezídia Policajného zboru Jozefa Masnicu, ktorý dlhodobo pôsobí vo funkcii riaditeľa Riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície Banská Bystrica z dôvodu neprítomnosti dosluhujúceho riaditeľa.

Hamrana zatiaľ nahradí Polakovič

Nový minister zároveň poveril výkonom dočasne neobsadenej riadiacej funkcie prezidenta Policajného zboru Rastislava Polakoviča. Ten vo funkcii dočasne nahradí odvolaného Štefana Hamrana.

Polakovič od roku 2021 pôsobil vo funkcii zástupcu riaditeľa Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Starej Ľubovni.

Viac k témam: Čurillovci, Ministerstvo vnútra SR, Odvolanie z funkcie, viceprezident
Zdroj: SITA.sk – Minister Šutaj Eštok zrušil posty policajných viceprezidentov a zrejme sa „postaral“ aj o čurillovcov © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *