Minister Korčok ocenil zlatou plaketou austrálskeho podnikateľa so slovenskými koreňmi Franka Lowyho

19.5.2022 (Webnoviny.sk) – Šéf slovenskej diplomacie Ivan Korčok (nom. SaS) udelil Zlatú plaketu ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí sirovi Frankovi Lowymu, úspešnému austrálskemu podnikateľovi a filantropovi slovenského pôvodu.

Ocenenie mu odovzdal za prínos v oblasti podnikania, filantropie, medzinárodných vzťahov a za šírenie dobrého mena. Korčok o tom informoval vo svojom profile na sociálnej sieti.

„Jeho životný príbeh je inšpiráciou pre mnohých. Vyrastal v neľahkých časoch, ale svojou priebojnosťou, svedomitou prácou a vytrvalosťou sa stal podnikateľom svetového formátu. Cením si, že si pritom zachoval priazeň a pozitívny vzťah ku Slovensku,“ zdôraznil minister.

Frank Lowy

Sir Lowy sa narodil v roku 1930 v židovskej rodine vo Fiľakove v Československu. Európu opustil spolu s blízkymi pod vplyvom vojnových udalostí a nárastu protižidovských nálad. Životné cesty Franka Lowyho viedli cez Francúzsko do Palestíny, Izraela, a napokon do Austrálie. V roku 2017 ho za jeho prínos pre podnikateľské prostredie a filantropiu povýšila do rytierskeho stavu kráľovná Alžbeta II.

Viac k témam: Ocenenie, Zlatá plaketa
Zdroj: Webnoviny.sk – Minister Korčok ocenil zlatou plaketou austrálskeho podnikateľa so slovenskými koreňmi Franka Lowyho © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *