Mikulcovo ministerstvo ide napriamo kúpiť dva vrtuľníky za 28 miliónov eur, na tender vraj nebol čas

20.7.2022 (Webnoviny.sk) – Ministerstvo vnútra SR (MV SR) kúpi dva nové vrtuľníky, ktoré zabezpečia rýchle a adresné zásahy pre ochranu životov, zdravia či majetku občanov. Nákup vrtuľníkov bude stáť približne 28 miliónov eur. Informuje o tom hovorkyňa ministerstva vnútra Zuzana Eliášová.

Nákup zrealizujú bez verejnej súťaže

Vláda na stredajšom rokovaní schválila návrh na uzatvorenie zmluvy na nákup nových vrtuľníkov pre Letecký útvar rezortu vnútra.

Vzhľadom na časovú tieseň nebolo možné podľa ministra vnútra Romana Mikulca uskutočniť verejnú súťaž, užšiu súťaž ani rokovacie konanie so zverejnením, preto sa nákup bude realizovať priamym rokovacím konaním. Dodávateľ spolu s vrtuľníkom zabezpečí ich potrebné špeciálne dovybavenie a výcvik pilotov.

Letecký útvar Ministerstva vnútra SR vyhodnotil s ohľadom na dobu dodania, ponúkanú cenu a výkonnostné charakteristiky v porovnaní s nahrádzaným typom vrtuľníka ako najvhodnejšie ponuky na vrtuľníky AW189 a AW139.

Uzemnenie dvoch vrtuľníkov

Tieto vrtuľníky podľa hovorkyne ministerstva svojimi charakteristikami spĺňajú všetky požadované kritériá stanovené Leteckým útvarom MV SR, sú okamžite k dispozícii a najvyše sa približujú výkonnostným a kapacitným parametrom nahrádzaným Mi-171E.

Ministerstvo vnútra podľa Eliášovej v súčasnosti disponuje dvoma vrtuľníkmi Mi-171 a jedným vrtuľníkom Bell 429, ktoré využívajú predovšetkým jednotlivé zložky ministerstva vnútra – Policajný zbor, Hasičský a záchranný zbor, Horská a záchranná služba.

„Uzemnenie vrtuľníkov Mi-171 bez náhrady adekvátnymi vrtuľníkmi by znemožnilo schopnosť ministerstva vnútra uskutočňovať činnosti pri ochrane životov a zdravia našich občanov a základných bezpečnostných záujmov Slovenska. Museli sme preto rýchlo konať,“ vysvetlil minister Mikulec.

Viac k témam: Minister vnútra SR, Verejné obstarávanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Mikulcovo ministerstvo ide napriamo kúpiť dva vrtuľníky za 28 miliónov eur, na tender vraj nebol čas © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.