Miesto Slovenska je v EÚ a NATO, ubezpečil Pellegrini. Koalícia so Smerom a SNS je vraj správnym rozhodnutím

12.10.2023 (SITA.sk) – Líder Hlasu Peter Pellegrini sa poďakoval za konštruktívne rokovania s Robertom Ficom a Andrejom Dankom. Memorandum podľa jeho vyjadrenia plne zodpovedá všetkým prioritám a predstavám Hlasu. Napĺňa predstavu slovenských voličov o tom, kto by mal na Slovensku vládnuť.

Viac o téme: Predčasné voľby na Slovensku 2023

Zdôraznil, že v deklarácii je povedané veľmi jasne, že uisťujú občiansku spoločnosť, že miesto Slovenska je v Európskej únii a NATO a nemienia meniť súčasný zahranično-politický kurz. V týchto organizáciách chcú suverénne hájiť záujmy Slovenskej republiky.

Pellegrini verí, že na Slovensku po voľbách zavládne pokoj a profesionalita pri riadení krajiny. „Som presvedčený, že naše rozhodnutie vstúpiť do tejto koalície, je správne,“ skonštatoval.

Verí, že už čoskoro budú podpisovať koaličnú zmluvu. „Sme pripravení urobiť všetko pre to, aby na Slovensku bol vyšší hospodársky rast, ako nám ho predpovedajú všetci odborníci,“ dodal.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Smer, Hlas a SNS podpísali Memorandum o porozumení (fotografie)

https://cdnv.sita.sk/sites/34/2023/10/danko-fico-pellegrini-memorandum.mp4

https://cdnv.sita.sk/sites/34/2023/10/danko-fico-pellegrini-memorandum-4.mp4

https://cdnv.sita.sk/sites/34/2023/10/danko-fico-pellegrini-memorandum-3.mp4

https://cdnv.sita.sk/sites/34/2023/10/danko-fico-pellegrini-memorandum-2.mp4

https://cdnv.sita.sk/sites/34/2023/10/danko-fico-pellegrini-memorandum-1.mp4

Viac k témam: Predčasné voľby na Slovensku 2023, Predseda Slovenskej národnej strany (SNS), Predseda strany Hlas-SD, Predseda strany Smer-SD
Zdroj: SITA.sk – Miesto Slovenska je v EÚ a NATO, ubezpečil Pellegrini. Koalícia so Smerom a SNS je vraj správnym rozhodnutím © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *