Mestá a obce prechádzajú k protestu, nesúhlasia s drastickými škrtmi a nelogickými rozhodnutiami vlády

16.8.2022 (Webnoviny.sk) – Predstavitelia miest a obcí sa v utorok stretnú v Banskej Bystrici na Námestí SNP o 10:00 hodine na protestnom zhromaždení pod názvom Za stabilné a zdravé mestá a obce.

Škrtanie v rozpočtoch samospráv

Zhromaždenie sa bude konať v reakcii na nelogické rozhodnutia vládnych politikov a drastické škrty v príjmoch samospráv, pričom nasleduje po ukončení štrajkovej pohotovosti v júni.

„Znižovaním príjmov miestnej samosprávy sa automaticky znižuje štandard a množstvo služieb, ktoré sú im poskytované, či už ide o materské školy, základné školy, opatrovateľskú službu, infraštruktúru ako vodovody, kanalizácie, cesty a chodníky, ale aj kultúru a šport,“ uvádza osem regionálnych združení miest a obcí z Banskobystrického kraja, ktoré sú organizátormi protestného zhromaždenia.

Niektoré úrady sa zatvoria

Okrem predstaviteľov miest a obcí a zamestnancov úradov, pozývajú organizátori na zhromaždenie aj tých, ktorých sa škrty v komunálnych rozpočtoch dotknú najviac – samotných obyvateľov miest a obcí.

Pre konanie protestu niektoré úrady oznámili, že budú ich mestské alebo obecné úrady zatvorené.

Viac k témam: Rozpočet, Samosprávy, Štrajková pohotovosť
Zdroj: Webnoviny.sk – Mestá a obce prechádzajú k protestu, nesúhlasia s drastickými škrtmi a nelogickými rozhodnutiami vlády © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *