Matúš Vallo a Juraj Droba vyzvali novú vládu k masívnejšiemu testovaniu ľudí na koronavírus

0
67

20.3.2020 (Webnoviny.sk) – Primátor Bratislavy Matúš Vallo a predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba vyzývajú novú vládu, aby začala masívnejšie testovať ľudí na nový koronavírus.

Výrazné zvýšenie možnosti testovania je podľa nich dôležité na udržanie chodu kľúčových služieb pre obyvateľov. Agentúru SITA o tom informoval hovorca magistrátu hlavného mesta Peter Bubla.

Pomoc a spolupráca

Tak, ako sme podávali pomocnú ruku odchádzajúcej vláde, chceme podať pomocnú ruku aj novej vláde a chceme byť maximálne súčinní pri spomaľovaní šírenia koronavírusu. Robíme to od samého začiatku. Som presvedčený, že aj vďaka opatreniam, ktoré sme všetci spoločne urobili na úrovni samosprávneho kraja, mesta aj mestských častí ešte pred tým, než začal konať štát, sme pomohli pri spomaľovaní šírenia koronavírusu,” uviedol primátor hlavného mesta.

Predseda bratislavského kraja Droba sa zároveň s primátorom mesta zhodli, že ak má byť naďalej udržaný chod kľúčových služieb pre obyvateľov, obyvateľky a majú byť chránené najzraniteľnejšie skupiny ľudí, je nevyhnutné výrazne zvýšiť testovanie na nákazu koronavírusom.

Ťažká situácia

Uvedomujeme si, že nová vláda nastupuje v ťažkej situácii. Je preto dôležité, aby mala čo najlepší obraz o situácii a vedela okamžite reagovať na priority. Medzi ne podľa nás musí jednoznačne patriť masívnejšie testovanie. Dovolím si preto vyzvať novonastupujúcu vládu, najmä ministrov, ktorí sa riešením tejto krízy budú zaoberať, aby sme testovali v omnoho vyšších počtoch,” doplnil Droba.

Najakútnejšie vnímajú potrebu zabezpečiť rýchlotestovanie pre ľudí z kľúčových zložiek, či už v rámci bezpečnosti, zdravotníctva, sociálnych služieb alebo z krízových štábov.

Lekári, policajti, hasiči, personál v službách pre seniorov musia mať túto možnosť, aby kľúčové zložky neskolabovali,” pokračovali. Za rovnako dôležité považujú rýchlotestovanie nových klientov, klientiek v sociálnych zariadeniach pre seniorov, aby ostatní klienti v týchto zariadeniach, ktorí sú najzraniteľnejšou skupinou, boli chránení. Zhodli sa aj na potrebe testovania pre ľudí bez domova, v prípade ktorých neexistuje možnosť domácej karantény.

Viac k témam: Koronavírus, testovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Matúš Vallo a Juraj Droba vyzvali novú vládu k masívnejšiemu testovaniu ľudí na koronavírus © SITA Všetky práva vyhradené.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu