Kremnická autobusová stanica má prejsť modernizáciou za 68-tisíc eur

7.6.2022 (Webnoviny.sk) – Kremnická autobusová stanica prejde v najbližšom čase zmenami. Projekt modernizácie pripravilo mesto približne pred troma rokmi, s prácami by sa malo začať v letných mesiacoch.

Radnica o tom informuje na svojej webovej stránke s tým, že investíciu vo výške 68-tisíc eur z rozpočtu mesta odsúhlasili mestskí poslanci na pondelkovom mimoriadnom rokovaní mestského zastupiteľstva.

Okrem hlavnej autobusovej stanice vyčlenili aj prostriedky na obnovu autobusových zastávok na Bystrickej ulici, pri Elbe, psychiatrickej nemocnici a na Langsfeldovej ulici.

Nový asfaltový povrch

V rámci plánovaných prác na hlavnej autobusovej stanici sa položí nový asfaltový povrch a vymenia sa jednotlivé autobusové zastávky. Stredový ostrovček, kde stáli diaľkové autobusy, odstránia.

Plocha autobusovej stanice sa týmto riešením rozšíri. Ako informoval primátor Alexander Ferenčík, nové dispozičné riešenie bez stredovekého ostrovčeka má vytvoriť predpoklady pre vytvorenie niekoľkých parkovacích miest pre zájazdové autobusy. Tie v minulosti parkovali na parkovisku Jeleň, čo však komplikovalo dopravnú situáciu.

Lepšie využitie priestoru

Nároky na parkovanie v meste rastú, chceme preto lepšie využiť aj tento priestor a celkovo prispôsobiť autobusovú stanicu štandardom doby,“ doplnil primátor s tým, že technicky už jednotlivé autobusové zastávky týmto štandardom nezodpovedajú.

Boli sme na obhliadke autobusovej stanice spoločne so zástupcami dopravcu – SAD Zvolen, podľa ktorých by boli najvhodnejším termínom pre realizáciu prác letné mesiace. Vtedy nechodia školské spoje a pohyb na autobusovej stanici je celkovo nižší,“ dodal Ferenčík.

Počas realizácie prác príde na autobusovej stanici aj k obmedzeniam, cestujúcich by sa nemali výraznejšie dotknúť. Mesto ich chce v spolupráci s vysúťaženým dodávateľom prác riešiť napríklad rozdelením prác na etapy, prípadne dočasným presmerovaním státia spojov.

Viac k témam: Autobusová stanica, Investícia, Mestskí poslanci, Modernizácia, Rekonštrukcia
Zdroj: Webnoviny.sk – Kremnická autobusová stanica má prejsť modernizáciou za 68-tisíc eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *