Kollár informoval o posilnení Sme rodina tromi poslancami. Podľa SaS tým potvrdil, že koalícia dokáže fungovať s podporou fašistov

8.7.2022 (Webnoviny.sk) – Koalícia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti, Sme rodina a Za ľudí by dokázala fungovať ďalej aj bez strany Sloboda a Solidarita (SaS), a to s podporou poslancov, ktorí sa do parlamentu dostali na kandidátke Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (ĽSNS).

Potvrdením je podľa SaS prijatie bývalého poslanca ĽSNS Jozefa Šimka do poslaneckého klubu Sme rodina. V tlačovej správe, ktorú agentúre SITA zaslal hovorca SaS Ondrej Šprlák, tak liberáli reagujú na piatkové slová lídra Sme rodina a predsedu Národnej rady SR Borisa Kollára, ktorý avizoval posilnenie ich poslaneckého klubu.

Kollár v piatok pre TA3 povedal, že trvá na koaličnej zmluve, ktorá bola členmi súčasnej vládnej koalície pôvodne vyrokovaná a že zmluva sa otvárať nebude. Zároveň povedal, že SaS, ktorá v stredu 6. júla vypovedala koaličnú zmluvu, si nemôže nárokovať post predsedu parlamentu, pretože má menej poslancov ako Sme rodina.

„SaS má 19 a Sme rodina má 20,“ dodal Kollár s tým, že novými poslancami klubu Sme rodina majú byť Romana Tabak, Ján Krošlák a Jozef Šimko.

Zdroj: Webnoviny.sk – Kollár informoval o posilnení Sme rodina tromi poslancami. Podľa SaS tým potvrdil, že koalícia dokáže fungovať s podporou fašistov © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.