Kolíková vyzýva Žilinku, aby zverejnil svoje pripomienky k novele Trestného zákona (video)

6.2.2024 (SITA.sk) – Opozičná poslankyňa Mária Kolíková (SaS) vyzýva generálneho prokurátora Maroša Žilinku, aby zverejnil svoje pripomienky ku koaličnej novele Trestného zákona.

Všeobecné stanoviská

Reagovala tým na vyhlásenie Žilinku, podľa ktorého je vo výlučnej kompetencii poslancov Národnej rady SR, či a v akom rozsahu zohľadnia jeho pripomienky.

Šéf prokuratúry to uviedol v súvislosti s informáciami, že vládna koalícia neakceptovala pripomienky, ktoré Žilinka zaslal v liste predsedovi parlamentu Petrovi Pellegrinimu. Podľa Kolíkovej však poslanci obsah Žilinkovho listu nepoznajú.

„Som poslankyňou Národnej rady SR a neviem, aké pripomienky mal generálny prokurátor,” povedal Kolíková. Podľa nej sú v tejto súvislosti známe len všeobecné stanoviská, ktoré Žilinka zaslal 10. januára ústavnoprávnemu výroku parlamentu.

Vytvára len „hmlu”

Kolíková zároveň pripomenula, že napríklad pri schvaľovaní obrannej zmluvy s USA požadoval generálny prokurátor vystúpenie v parlamente. Pokiaľ však ide o zásadné zmeny v právnom systéme, Žilinka podľa nej nekoná.

„Je ticho, nepýta sa, aby vystúpil v národnej rade,” uviedla Kolíková. Doplnila, že generálny prokurátor svojím postupom vytvára len „hmlu” pre súčasnú vládnu koalíciu.

Žilinka v súvislosti s pripomienkami k novele trestného zákona uviedol, že jeho „odborné a vecné legislatívne pripomienky boli uplatnené oficiálnym spôsobom a na mieste, ktoré zodpovedajú štádiu legislatívneho konania”.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Bývalá ministerka spravodlivosti, Generálny prokurátor, novela, Predseda parlamentu, Pripomienky, Trestný zákon
Zdroj: SITA.sk – Kolíková vyzýva Žilinku, aby zverejnil svoje pripomienky k novele Trestného zákona (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *