Jankovská sa po príchode na súd rozplakala, triasla a zdravotne je na tom zle, pojednávanie odročili (foto)

19.8.2022 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 19. augusta 2022, 11:22

Okresný súd v Trnave v piatok neotvoril hlavné pojednávanie s bývalou štátnou tajomníčkou ministerstva spravodlivosti Monikou Jankovskou, bývalým šéfom protikorupčnej jednotky Národnej kriminálnej agentúry Róbertom Krajmerom a ďalším obžalovaným Petrom V. v kauze známej ako Fatima.

Dôvodom bolo nedodržanie lehoty pri doručovaní obžaloby Monike Jankovskej, tá v takejto situácii nedala súhlas na pojednávanie. Na súd do Trnavy prišla napriek problematickému zdravotnému stavu a pred dverami rozplakala a triasla.

Zdravotne na tom nie je dobre

Podľa jej advokáta Petra Erdősa obžaloba v tomto prípade ani nemala byť podaná, pretože Monike Jankovskej nebolo zo strany vyšetrovateľa umožnené preštudovať si vyšetrovací spis a oboznámiť sa s výsledkami vyšetrovania.

K jej aktuálnemu zdravotnému stavu uviedol, že nie je schopná absolvovať hlavné pojednávanie. Na súd prišla len preto, aby mohla po otvorení hlavného pojednávania urobiť vyhlásenie.

Monika Jankovská je obžalovaná z vydierania formou spoluúčastníctva, Róbert Krajmer z marenia spravodlivosti a zneužívania právomoci verejného činiteľa, Peter V. takisto z vydierania.

Jankovská si neprebrala poštu

Sudca skonštatoval, že pokyn na doručenie obžaloby išiel zo súdu 2. júla, obžalovaná si však poštu nepreberala. Doručiť sa ju podarilo až polícii, na dodržanie procesnej lehoty chýbal jeden deň.

Monika Jankovská, ktorá napriek problematickému zdravotnému stavu na súd do Trnavy prišla, nedala pri nedodržanej lehote súhlas na konanie pojednávania.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Pojednávanie v kauze Fatima s Monikou Jankovskou (fotografie)

Viac k témam: Kauza Fatima, Pojednávanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Jankovská sa po príchode na súd rozplakala, triasla a zdravotne je na tom zle, pojednávanie odročili (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *