Ján Slota má na krku ďalšie obvinenie, ide opäť o úplatky

18.8.2022 (Webnoviny.sk) – Bývalému predsedovi Slovenskej národnej strany (SNS) a exprimátorovi Žiliny Jánovi Slotovi pribudlo obvinenie.

Medializovanú informáciu pre agentúru SITA potvrdil hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka. „Vyšetrovateľ dňa 20. júla obvinenému vzniesol obvinenie pre zločin prijímania úplatku spáchaného formou pomoci. Ide o úplatok v súvislosti s vybavovaním rozhodnutí Krajského súdu Žilina v roku 2013,” povedal hovorca.

Doplnil, že nakoľko prípravné konanie je zo zákona neverejné, a pretože v predmetnej veci naďalej prebiehajú naplánované vyšetrovacie úkony, nie je možné o danej veci poskytnúť bližšie informácie, nakoľko by ich zverejnením mohlo dôjsť k zmareniu vyšetrovania.

Slotu ešte v marci tohto roku obvinili pre trestný čin prijímania úplatku v spolupáchateľstve. Podľa orgánov činných v trestnom konaní prijal v roku 2018 pre sudcu Krajského súdu v Žiline Pavla P. úplatok výške 5-tisíc eur s cieľom ovplyvnenia rozhodnutia trestnej veci. Súdy obvineného do väzby nevzali, dostal však monitorovacie zariadenie.

Viac k témam: Obvinenie
Zdroj: Webnoviny.sk – Ján Slota má na krku ďalšie obvinenie, ide opäť o úplatky © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *