Ikea sťahuje z predaja kanvicu Metallisk, hrozí riziko jej prasknutia počas používania (foto)

8.6.2022 (Webnoviny.sk) – Obchodný dom Ikea sťahuje z predaja kanvicu Metallisk na prípravu espressa na varnú dosku s objemom 0,4 l s bezpečnostným ventilom z nehrdzavejúcej ocele. Pri tejto kanvici je totiž zvýšené riziko prasknutia počas jej používania. V mene firmy o tom informovala Alexandra Strapáková.

Firma žiada všetkých zákazníkov, ktorí vlastnia tento výrobok s číslom 703.602.25, dátumovými pečiatkami medzi 2040 a 2204 (rrtt), ktoré nájdu na spodnej strane produktu, aby ju prestali používať a vrátili do obchodného domu Ikea, kde im budú v plnej výške vrátené peniaze. Doklad o kúpe (pokladničný blok) nie je nutné predložiť.

Ako vysvetlila Strapáková, riziko sa zvýšilo po zmene materiálu a konštrukcie bezpečnostného ventilu, preto sú do stiahnutia z predaja zahrnuté len výrobky s bezpečnostným ventilom z nehrdzavejúcej ocele (striebornej/sivej farby). Dodala, že toto stiahnutie z predaja sa nedotkne žiadnych iných výrobkov z tohto produktového radu.

Zdroj: Webnoviny.sk – Ikea sťahuje z predaja kanvicu Metallisk, hrozí riziko jej prasknutia počas používania (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *