Horúčavy atakujú Slovensko, teploty prekročia 35 až 36 stupňov a prídu aj búrky

22.8.2023 (SITA.sk) – Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vystríha pred horúčavami aj búrkami. Výstraha druhého stupňa pred vysokými teplotami je vydaná pre celý Bratislavský aj Trnavský kraj, taktiež pre celý Nitriansky kraj s výnimkou okresu Topoľčany, kde platí prvý stupeň.

Výstrahy I. a II. stupňa

Pred horúčavami varujú meteorológovia aj okresy Krupina, Veľký Krtíš a Žarnovica v Banskobystrickom kraji. Ako na svojej webstránke informuje SHMÚ, teplota v týchto častiach Slovenska môže medzi 13:00 a 18:00 dosiahnuť až 35 či 36 stupňov Celzia.

Pre okresy Trenčianskeho kraja platí výstraha prvého stupňa, vo všetkých okresoch okrem púchovského a považskobystrického, môže teplota dosiahnuť hodnotu 33 až 34 stupňov Celzia.

Varovanie pred búrkami

Meteorológovia zároveň varujú aj pred búrkami. Výstraha prvého stupňa platí pre celý Žilinský kraj, a tiež pre celý východ Slovenska, teda pre Prešovský a Košický kraj.

SHMÚ tiež vydal výstrahu pre všetky okresy Banskobystrického kraja, s výnimkou okresu Žarnovica, a rovnako aj pre okresy v Trenčianskom kraji, okrem okresov Myjava, Partizánke a Nové Mesto nad Váhom.

Viac k témam: Extrémne počasie, Silné búrky, Teplo, Vysoké teploty, Výstrahy
Zdroj: SITA.sk – Horúčavy atakujú Slovensko, teploty prekročia 35 až 36 stupňov a prídu aj búrky © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *