Holandský pivovar Heineken predal svoju divíziu v Rusku za jedno euro, stratil pritom tristo miliónov eur

25.8.2023 (SITA.sk) – Holandský výrobca piva Heineken ukončil svoj odchod z Ruska a miestnu divíziu predal len za jedno euro ruskému priemyselnému gigantovi Arnest Group. Urobil tak 18 mesiacov od začiatku otvorenej ruskej invázie na Ukrajinu.

Firma o tom informovala v piatok. Heineken uviedol, že ruskú divíziu predal s celkovou stratou 300 miliónov eur.

Heineken čelil kritike

Holandská pivovarnícka spoločnosť po vypuknutí vojny čelila kritike pre pomalé tempo svojho sťahovania sa z ruského trhu. Tvrdila však, že sa snaží postarať o svojich zamestnancov v Rusku.

V marci minulého roka Heineken uviedol, že z Ruska odchádza, keďže jeho podnikanie v krajine „nie je v terajšom prostredí ďalej udržateľné ani životaschopné“. Dodal však, že chce zabezpečiť „usporiadané odovzdanie“ novému majiteľovi.

Prácu garantujú na tri roky

„Hoci to trvalo oveľa dlhšie, ako sme dúfali, táto transakcia zabezpečuje živobytie našim zamestnancom a umožňuje nám odísť z krajiny zodpovedným spôsobom,“ uviedol vo vyhlásení generálny riaditeľ Heinekenu Dolf van den Brink.

Holandská pivovarnícka spoločnosť uviedla, že firma Arnest Group garantuje 1 800 ruským zamestnancom Heinekenu prácu na tri roky.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Sankcie proti Rusku
Zdroj: SITA.sk – Holandský pivovar Heineken predal svoju divíziu v Rusku za jedno euro, stratil pritom tristo miliónov eur © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *