Hlas: Vláda a bývalá koalícia zmarili šancu zakročiť proti nelegálnej migrácii

7.9.2023 (SITA.sk) – Úradnícka vláda a strany bývalej koalície vo štvrtok podľa Hlasu zmarili šancu zakročiť voči nelegálnej migrácii a vysvetliť slovenským občanom svoje postoje.

“Pán premiér aj pani prezidentka dnes mohli požiadať o vystúpenie pred parlamentom a upokojiť ľudí, ak je teda podľa nich v rámci migračnej krízy všetko v poriadku. Vláda, zložená z nikým nevolených úradníkov, tu mala byť nastúpená pred volenými zástupcami občanov a v priamom prenose im povedať, ako chráni ich záujmy a ich bezpečnosť!” uviedol líder Hlasu Peter Pellegrini.

Téma, ktorá rozdeľuje

Vláda a strany bývalej koalície na jednej strane kritizujú údajné politizovanie témy nelegálnej migrácie, na druhej strane robia všetko pre to, aby táto téma v politickom priestore ostala.

“Ak v spoločnosti existuje téma, ktorá ju rozdeľuje a vyrušuje, potom je vláda povinná sa k takejto téme postaviť čelom a neutekať! Nelegálna migrácia dnes nie je vymyslený problém. Ak namiesto stoviek máme za posledný rok na Slovensku zrazu takmer 30-tisíc nelegálnych migrantov, nie je to žiadna fantazmagória, ale realita,” zdôraznil Peter Pellegrini.

Hlas zopakoval svoje návrhy na riešenie migračnej krízy: zrušiť okamžite mimoriadnu situáciu kvôli Covidu, ktorá dodnes bráni vracať migrantov tam, odkiaľ prišli, zaisťovať migrantov, kým sa dôkladne nepreverí ich totožnosť, a odvolať policajného prezidenta Hamrana, ktorý si pomýlil svoju skutočnú prácu s politikou.

Podporia otvorenie schôdze

Opatrenia prijaté v stredu vládou sú podľa Pellegriniho nedostatočné a majú len tranzitný charakter.

“Vláda sa snaží robiť všetko pre to, aby nelegálni migranti v tichosti zo Slovenska zmizli. Lenže my musíme konať tak, aby sme dokázali chrániť svoje hranice a nedovolili sem nelegálnym migrantom ani vstúpiť. Raz sa môže stať, že sa tu rozhodnú ostať a budeme mať na Slovensku tisícky nelegálnych migrantov, s údajne rovnakou krajinou pôvodu, rovnakým menom a rovnakým dátumom narodenia,” upozornil Peter Pellegrini.

Hlas bude v piatok pripravený opäť podporiť otvorenie mimoriadnej schôdze parlamentu tak k nelegálnej migrácii, ako aj problémom slovenských pediatrov.

Viac k témam: Migranti, Nelegálna migrácia, Utečenci
Zdroj: SITA.sk – Hlas: Vláda a bývalá koalícia zmarili šancu zakročiť proti nelegálnej migrácii © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *