Heger nechápe Dankove rozhodnutie nevpustiť novinárov na tlačovku, čin považuje za neakceptovateľný (video+foto)

24.10.2023 (SITA.sk) – Strana Demokrati nechápe postoj predseda Slovenskej národnej strany (SNS) Andreja Danka, ktorý v utorok nevpustil na tlačovku novinárov niektorých médií.

Obmedzenie konšpiračných médií

„Ak si spomínate, za mojej vlády sme po vypuknutí vojny obmedzili preukázateľne konšpiračné médiá, ktoré boli a žiaľ sú predĺženou rukou Vladimira Putina. Vtedy sa títo pani hádzali o zem, že kradneme slobodu slova. Domnievam sa, že mali na mysli slobodu ruského slova. To, čo predviedol Danko, je neakceptovateľné,” zhodnotil situáciu predseda Demokratov a bývalý premiér Eduard Heger.

Podľa Hegera médiá, ktoré neboli na tlačovú besedu vpustené, nie sú na nijakom zozname škodlivých médií. Podľa neho predstavujú objektívne spravodajstvo a publicistiku. Člena strany a bývalého predsedu parlamentného mediálneho výboru Kristiána Čekovského situácia neprekvapila.

Čekovského opatrenia

„Ak už dnes SNS na vlastnú tlačovku nevpustí viaceré médiá, tak len dáva najavo, ako sa bude budúca vláda správať k nezávislým médiám. Kým vláda Eduarda Hegera mediálne prostredie zlepšovala, Fico s Dankom sú podľa môjho názoru rozhodnutí priťahovať šrouby. Ukázali to už v minulosti, keď sa snažili ovládnuť RTVS alebo schváliť tzv. náhubkový zákon,” myslí si Čekovský.

Zobraziť fotogalériu k článku:
SNS nominovala Tarabu na ministra životného prostredia (fotografie)

Čekovský má v pláne situáciu pozorne sledovať a v prípade potreby vykonať všetky možné kroky na ochranu slobody médií. „Či už pôjde o diskusiu s odbornou verejnosťou, alebo konzultácie s medzinárodnými organizáciami zameranými na ochranu novinárov. Za našej vlády sme práve na tomto poli urobili kus dobrej práce, ktorej výsledkom nebola len moderná legislatíva, ale aj posun Slovenska v rebríčku slobody tlače,” uzavrel.

https://cdnv.sita.sk/sites/34/2023/10/sns-nominovala-na-sefa-rezortu-tarabu-tlacova-konferencia.mp4

Viac k témam: Médiá, Predseda Slovenskej národnej strany (SNS), Predseda strany Demokrati, Predseda strany Smer-SD, Ruský prezident, Stanovisko, tlačová konferencia
Zdroj: SITA.sk – Heger nechápe Dankove rozhodnutie nevpustiť novinárov na tlačovku, čin považuje za neakceptovateľný (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *