Hasiči sa snažia zlikvidovať požiar dreva v českom Kladne, oheň sa im podarilo dostať pod kontrolu (foto)

8.10.2023 (SITA.sk) – Približne sto hasičov sa snaží zlikvidovať rozsiahly požiar uskladneného dreva, ktorý vypukol v českom meste Kladno. Plamene zachvátili takmer 29 tisíc metrov kubických dreva. Informuje o tom spravodajský portál TN.cz.

Od rána od štvrtej hodiny zasahujeme v Kladne v časti Dubí pri požiari dreva. Horia zhruba tri štvrtiny z uskladnených 38-tisíc metrov kubických,” informovali hasiči na mikroblogovacej sieti X.

Od čtvrté hodiny ranní zasahujeme v kladenské části Dubí u požáru hromady dřeva. Hoří zhruba 3/4 z 38 000 m3. Vyhlášen je 3. st. poplachu. Na místě zasahuje přes 100 hasičů, výpomoc vyjela také z @HasiciPraha a Záchranný útvar HZS ČR – Jihlava. V 7:49 byla nahlášena lokalizace. pic.twitter.com/FLLj4EXCri
— HZS Středočeského kraje (@HZS_STC) October 8, 2023

Na mieste zasahuje viac ako sto hasičov, na pomoc prišli aj kolegovia z Prahy a Jihlavy,” konštatovali hasiči. Dodali, že zhruba po štyroch hodinách sa im podarilo oheň dostať pod kontrolu, ale hasenie pokračuje.

Viac k témam: Drevo, Hasiči, Požiar
Zdroj: SITA.sk – Hasiči sa snažia zlikvidovať požiar dreva v českom Kladne, oheň sa im podarilo dostať pod kontrolu (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *