Hasič v bratislavskom Novom Meste utrpel strelné poranenia, na mieste zasahujú policajti

17.7.2022 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 17. júla, 16:01

V nedeľu 17. júla krátko pred 08.00 hod. prijali na linke 158 informáciu o streľbe na príslušníkov Hasičského a záchranného zboru (HaZZ), ktorí boli vyslaní k požiaru záhradnej chatky v bratislavskej mestskej časti Nové Mesto.

Policajti zabezpečili miesto incidentu

Po príchode na miesto utrpel jeden z príslušníkov HaZZ strelné poranenia horných končatín. Na miesto boli bezodkladne privolané viaceré hliadky Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave, ktoré zabezpečili okolie miesta incidentu. Informoval o tom bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff.

Po vstupe na pozemok našli telo muža, pravdepodobne strelca bez známok života. Vedľa muža sa nachádzala aj krátka strelná zbraň.

„Vyšetrovaním ďalších okolností tohto prípadu sa bratislavskí policajti intenzívne zaoberajú, v súvislosti s týmto incidentom preverujeme aj možnú ďalšiu trestnú činnosť. Bližšie informácie poskytneme, akonáhle to situácia umožní,” dodal Szeiff.

Operácia v bratislavskej nemocnici

Podľa ministra vnútra Romana Mikulca (OĽaNO) hasiči, policajti, ale aj horskí záchranári denne bojujú o záchranu životov druhých a sú v ohrození života pri každom zásahu.

„Hasič bol so strelným poranením operovaný v Univerzitnej nemocnici v Bratislave, ďakujem zdravotníkom za nasadenie a starostlivosť od prevozu až po akciu na operačnej sále. Zranenému želám rýchlu rekonvalescenciu a, verím, skoré uzdravenie. Zároveň razantne odmietam útoky na hasičov, policajtov či iných zložiek, ktorí sa rozhodli pre poslanie pomáhať druhým,” uviedol minister vnútra SR Roman Mikulec.

Viac k témam: bratislavská polícia, Streľba
Zdroj: Webnoviny.sk – Hasič v bratislavskom Novom Meste utrpel strelné poranenia, na mieste zasahujú policajti © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.