Grendel presadzuje užšiu zostavu a úpravu pravidiel na koaličných radách. Ak niekto poruší to, čo sme sa dohodli, tak „pôjde z hrušky dole“

3.7.2022 (Webnoviny.sk) – Je lepšie, aby na koaličné rady chodili len lídri koaličných subjektov alebo čo najužšia zostava, pretože momentálne tam chodí priveľa ľudí.

Uviedol to v diskusnej relácii V politike televízie TA3 podpredseda parlamentu Gábor Grendel (OľaNO). Reagoval tým na predsedu vlády Eduarda Hegera, ktorý avizoval, že pripravuje nové pravidlá fungovania koaličnej rady.

Viacero osôb podľa Grendela zároveň znamená viac podnetov na koaličné „prestrelky”. „A myslím si, že keď sa nadefinujú pravidlá a povie sa dopredu, že ak niekto poruší to, čo sme teraz dohodli, tak „pôjde z hrušky dole”, tak to si myslím, že je fér a mohlo by pomôcť situácii,” dodal Grendel.

Viac k témam: Koaličná rada, Rokovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Grendel presadzuje užšiu zostavu a úpravu pravidiel na koaličných radách. Ak niekto poruší to, čo sme sa dohodli, tak „pôjde z hrušky dole“ © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.