Francúzsky stopér Zouma a jeho brat nesmú päť rokov vlastniť mačku, obaja sa na súde priznali (video)

1.6.2022 (Webnoviny.sk) – Francúzsky futbalový stopér Kurt Zouma z anglického klubu West Ham United spoznal v stredu trest za ubližovanie svojej domácej mačke, ktoré na videu zachytil jeho brat Yoan. Londýnsky súd mu udelil 180 hodín verejnoprospešných prác a päťročný zákaz vlastnenia mačky.

Zouma týral svoje mačky

Dvadsaťsedemročný rodák z Lyonu sa pred týždňom priznal k dvom z troch prečinov, ktorých sa dopustil ešte 6. februára. Videozáznam z incidentu sa neskôr rozšíril na sociálnych sieťach a pobúril verejnosť. Yoana, futbalistu anglického piatoligového Dagenhamu, súd potrestal 140 hodinami verejnoprospešných prác.

Oboch bratov obvinili a napokon aj odsúdili za viaceré porušenia Zákona o ochrane zvierat. Yoan sa na minulotýždňovom súdnom pojednávaní priznal, že svojmu bratovi pomáhal, respektíve ho naviedol na týranie zvieraťa vo forme kopania a udierania.

Tréner incident prehliadol, Adidas nie

Najväčšia britská charitatívna organizácia na ochranu zvierat RSPCA odobrala po incidente Zoumovcom obe ich domáce mačky.

West Ham United po zverejnení videa udelil svojmu hráčovi pokutu vo výške mzdy za dva týždne, ktorá je najvyššia možná v podobných prípadoch.

David Moyes, hlavný tréner londýnskeho mužstva z Premier League, ho napriek tejto skutočnosti ponechal v zostave až do konca sezóny 2021/2022. Zouma tiež pre incident prišiel o sponzorskú zmluvu s firmou Adidas.

Viac k témam: Súdy, Týranie zvierat
Zdroj: Webnoviny.sk – Francúzsky stopér Zouma a jeho brat nesmú päť rokov vlastniť mačku, obaja sa na súde priznali (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *