Fico: Ráno 1. októbra vyšlo slnko, prioritou novej vlády bude aj ochrana hraníc pred migrantmi

12.10.2023 (SITA.sk) – Predseda strany Smer-SD Robert Fico, líder Hlasu-SD Peter Pellegrini a šéf Slovenskej národnej strany Andrej Danko v stredu v historickej budove Národnej rady SR podpísali memorandum o porozumení.

Viac o téme: Predčasné voľby na Slovensku 2023

K podpisu memoranda došlo na 11. deň po voľbách, víťaz volieb strana Smer mala na zostavenie koalície na základe poverenia od prezidentky 14 dní.

„Ráno 1. októbra 2023 vyšlo slnko. Napriek tomu musíme skonštatovať, že Slovensko je plné paradoxov. Sme krajina, ktorá má najhoršie verejné financie v EÚ a považuje sa za druhú najchudobnejšiu v EÚ,“ povedal Fico.

Súčasná úradnícka vláda ponúka podľa jeho slov rozpočet, ktorý by ešte viac prehĺbil chudobu. „Nič z toho, čo predložila vláda Ľudovíta Ódora, nie je pre nás inšpiratívne, pretože tam chýba prvok solidarity, ktorý musí byť základom vládnutia,“ povedal Fico.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Smer, Hlas a SNS podpísali Memorandum o porozumení (fotografie)

Zdôraznil, že nechcú meniť a rušiť nič z dosiahnutého sociálneho štandardu a zároveň je presvedčený, že budú mať zdroje na dosiahnutie hospodárskeho rastu. Jednou z priorít novej vlády bude ochrana štátnych hraníc pred nelegálnymi migrantmi. Šéf Smeru spomenul tiež „návrat k tomu, čo je normálne a prirodzené“ a odmietol transgender ideológiu.

https://cdnv.sita.sk/sites/34/2023/10/danko-fico-pellegrini-memorandum.mp4

https://cdnv.sita.sk/sites/34/2023/10/danko-fico-pellegrini-memorandum-4.mp4

https://cdnv.sita.sk/sites/34/2023/10/danko-fico-pellegrini-memorandum-3.mp4

https://cdnv.sita.sk/sites/34/2023/10/danko-fico-pellegrini-memorandum-2.mp4

https://cdnv.sita.sk/sites/34/2023/10/danko-fico-pellegrini-memorandum-1.mp4

Viac k témam: Návrh rozpočtu, nelegálni migranti, Predčasné voľby na Slovensku 2023, Predseda strany Smer-SD, Úradnícka vláda
Zdroj: SITA.sk – Fico: Ráno 1. októbra vyšlo slnko, prioritou novej vlády bude aj ochrana hraníc pred migrantmi © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *