Extrémny športovec ako prvý prešiel za deň na bicykli viac ako tisíc kilometrov

0
63

18.7.2021 (Webnoviny.sk) – Rakúsky extrémny športovec Christoph Strasser ako prvý človek na svete prešiel viac ako 1000 km na bicykli počas 24 hodín. V Zeltwegu napriek nepriazni počasia a silnému dažďu absolvoval počas jedného dňa presne 1026,215 km a dosiahol pritom priemernú rýchlosť 42,75 km/h.

Pri svojom úspešnom pokuse prekonal 12 svetových rekordov. Počas poslednej hodiny musel Strasser pre defekt raz zosadnúť z bicykla, dvakrát sa prezliekol. Celková dĺžka prestávky bola počas 24 hodín iba dve minúty. Spálil 14 400 kalórií a priemerný pulz mal 136. “Nemal žiadne fyzické ťažkosti. Jeho telo to v pohode zvládlo,“ uviedol tréner Markus Kinzlbauer na portáli ORF.

Som šťastný aj vďačný, že som to dokázal aj navzdory zlému počasiu. Vždy som sníval o tomto magickom limite. Teraz som si ten sen splnil,” skonštatoval 38-ročný Strasser.

Podľa šesťnásobného víťaza a zároveň rekordéra pretekov Race Across America bola základom úspechu správna koncepcia výživy. “Robím tento extrémny šport už 20 rokov a viem, že ak niečo nesmiem podceniť, tak je to stravovanie na bicykli,” doplnil Strasser.

Viac k témam: extrémny šport
Zdroj: Webnoviny.sk – Extrémny športovec ako prvý prešiel za deň na bicykli viac ako tisíc kilometrov © SITA Všetky práva vyhradené.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu