Exminister Krajniak odchádza z hnutia Sme rodina. Zakladá nový politický subjekt?

1.2.2024 (SITA.sk) – Bývalý minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak odišiel z hnutia Sme rodina.

Nezakladá nový politický subjekt

Informoval o tom na sociálnej sieti v stredu 31. januára vo večerných hodinách, s tým, že svoje členstvo v hnutí ukončil k danému dňu, a o svojom rozhodnutí informoval predsedu Borisa Kollára. Krajniak zároveň poprel, že by zakladal nejaký politický subjekt, prípadne do nejakej strany vstupoval.

„Témy, ako sú obrana, suverenita Slovenskej republiky, budovanie slovenskej identity, presadzovanie konzervatívnych a kresťanských hodnôt, ma naďalej zaujímajú a považujem ich za dôležité. Budem sa k týmto témam vyjadrovať aj naďalej prostredníctvom článkov v konzervatívnych médiách alebo prostredníctvom sociálnych sietí a budem o nich rád aj diskutovať, tak ako doteraz,” uviedol.

Srdcovou záležitosťou bol rodičovský dôchodok

Krajniak tiež spomenul viaceré opatrenia, ktoré sa mu podarilo zaviesť. Menoval napríklad možnosť odchodu do dôchodku po 40 odpracovaných rokoch či generálny pardon v Sociálnej poisťovni. Poznamenal, že jeho srdcovou záležitosťou bol rodičovský dôchodok.

„Bez neustálej podpory Borisa Kollára, ako aj ďalších kolegov zo Sme rodina, by sa nikdy nepodarilo rodičovský dôchodok presadiť. Som za to Borisovi a Sme rodina vďačný,” napísal Krajniak a dodal, že si váži, že mohol vďaka Kollárovi a jeho hnutiu osem rokov pôsobiť v slovenskej politike.

Krajniak pôsobil v minulosti ako minister práce vo vláde Igora Matoviča (predseda hnutia Slovensko), od roku 2020. Na jar v roku 2021 podal demisiu, následne sa ale vrátil na svoj post vo vláde Eduarda Hegera (Demokrati). V roku 2019 sa uchádzal aj o funkciu prezidenta SR, získal vtedy necelé tri percentá hlasov.

Viac k témam: bývalý minister práce a sociálnych vecí, rodičovský dôchodok
Zdroj: SITA.sk – Exminister Krajniak odchádza z hnutia Sme rodina. Zakladá nový politický subjekt? © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *