Európske krajiny hlásia prvé obete útoku v Izraeli, Rumunsku sa podarilo z krajiny repatriovať vyše 300 ľudí

8.10.2023 (SITA.sk) – V Izraeli „v súvislosti s teroristickými útokmi” zomrela jedna Francúzka, uviedlo v nedeľu francúzske ministerstvo zahraničných vecí, ale neposkytlo ďalšie podrobnosti. Francúzske tímy v Izraeli a Paríži sa snažia zistiť situáciu niekoľkých francúzskych občanov, ktorých sa nepodarilo nájsť, dodalo vyhlásenie rezortu.

Žili v Izraeli dlhšie

Nemecké ministerstvo zahraničia predpokladá, že medzi tými, ktorých Hamas v sobotu uniesol, sú aj nemeckí občania. Nemecký rezort diplomacie neuviedol, koľko ľudí by to mohlo byť. Poznamenal však, že všetci pravdepodobne majú aj izraelské občianstvo.

Hovorca ukrajinského ministerstva zahraničných vecí Oleh Nikolenko uviedol, že v Izraeli boli zabité dve Ukrajinky. Obe žili v Izraeli už dlhší čas, povedal hovorca, ale nespresnil okolnosti ich smrti.

Rumunsko repatriovalo stovky ľudí

Bieloruské ministerstvo zahraničných vecí oznámilo, že počas ostreľovania mesta Aškelon boli zranení dvaja Bielorusi, pričom jeden z nich je vo vážnom stave.

Rumunsko letecky repatriovalo z Izraela 346 svojich občanov a občanov iných krajín. Informovalo o tom v nedeľu rumunské ministerstvo zahraničných vecí, ktoré uviedlo, že repatriácie uskutočnilo v noci na nedeľu dvomi samostatnými letmi.

Rezort zahraničia Rumunska ďalej uviedol, že veľvyslanectvo krajiny v Tel Avive vyslalo mobilný konzulárny tím na Letisko Bena Guriona, aby poskytoval konzulárnu pomoc.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Izraelsko-palestínsky konflikt 2023 (fotografie)

Viac k témam: Izraelsko-palestínsky konflikt, Obete, Útok Hamasu na Izrael
Zdroj: SITA.sk – Európske krajiny hlásia prvé obete útoku v Izraeli, Rumunsku sa podarilo z krajiny repatriovať vyše 300 ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *