Dvaja opití Američania uviazli vo vnútri Eiffelovej veže, prespali na mieste nedostupnom pre verejnosť

15.8.2023 (SITA.sk) – Dvoch amerických turistov našli spiacich vo vnútri Eiffelovej veže v Paríži po tom, čo tam opití uviazli. Ako referuje spravodajský web BBC, dvoch mužov našla bezpečnostná služba v pondelok v skorých ranných hodinách.

Američanov našli v oblasti bežne uzavretej pre verejnosť medzi druhým a tretím poschodím veže. Pre opojenie alkoholom sa pravdepodobne nevedeli dostať z veže. Zvyčajný otvárací čas o 9:00 tak museli posunúť.

Budú čeliť trestnému oznámeniu

Oboch mužov vypočula parížska polícia a spoločnosť Societe d’Exploitation de la Tour Eiffel (SETE), ktorá na vežu dohliada, uviedla, že na nich podá trestné oznámenie.

Tento incident prišiel po tom, ako v sobotu na niekoľko hodín evakuovali Eiffelovu vežu pre bombovú hrozbu. Úrady evakuovali tri poschodia veže a nádvorie, kým hrozbu hodnotili.

Milióny návštevníkov ročne

Pre bombovú hrozbu okrem iného odklonili dopravu. Hrozbu na mieste vyhodnocoval aj tím odmínovačov. Po niekoľkých hodinách vežu opäť otvorili pre verejnosť.

Veža s výškou 324 metrov, ktorú postavil Gustave Eiffel koncom 19. storočia, každoročne privíta približne šesť miliónov návštevníkov.

Viac k témam: Eiffelova veža v Paríži, Turisti
Zdroj: SITA.sk – Dvaja opití Američania uviazli vo vnútri Eiffelovej veže, prespali na mieste nedostupnom pre verejnosť © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *