Deti a dospelí uviazli na lanovke vo výške viac ako 360 metrov, pretrhlo sa jedno z lán

22.8.2023 (SITA.sk) – V Pakistane sa koná naliehavá záchranná akcia po tom, ako osem detí a dvaja dospelí uviazli na sedačkovej lanovke vo výške viac ako 360 metrov nad hornatou oblasťou na severozápade krajiny. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

Pretrhlo sa jedno z lán

Deti podľa záchranárov cestovali do školy v provincii Chajbar Paštúnchwá, keď sa o 9:00 miestneho času pretrhlo jedno z lán. Sedačková lanovka spája dve obce v regióne.

Štátny úrad pre riešenie katastrof požiadal podľa vyhlásenia, s ktorým sa oboznámila televízia CNN, o pomoc vrtuľníka pri záchrane uviaznutých cestujúcich.

Riziková forma cestovania

Dočasný pakistanský premiér Anwár ul-Hak Kákar nariadil v reakcii na incident okamžité zatvorenie všetkých „schátraných a nevyhovujúcich lanoviek“.

CNN pripomína, že mnohé deti, ktoré žijú v odľahlých a hornatých častiach provincie Chajbar Paštúnchwá, využívajú pri ceste do školy a naspäť lanovky. Niektoré z nich však nie sú pravidelne udržiavané a môžu predstavovať rizikovú formu cestovania.

Viac k témam: Lanovka
Zdroj: SITA.sk – Deti a dospelí uviazli na lanovke vo výške viac ako 360 metrov, pretrhlo sa jedno z lán © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *