Čína a Rusko budú prehlbovať svoje partnerstvo, Si Ťin-pching sa opäť pridal na stranu Putina v otázke invázie na Ukrajinu

16.6.2022 (Webnoviny.sk) – Čínsky líder Si Ťin-pching v stredajšom telefonáte s ruským prezidentom Vladimirom Putinom zopakoval svoju podporu Moskve v otázkach suverenity a bezpečnosti.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Prehlbovanie koordinácie medzi krajinami

Tým opäť potvrdil svoj záujem o partnerstvo medzi oboma krajinami napriek globálnej negatívnej reakcii na ruskú inváziu na Ukrajinu.

Si Ťin-pching, ktorý s Putinom hovoril počas svojich 69. narodenín, podľa čínskeho rezortu zahraničia zároveň sľúbil prehĺbenie strategickej koordinácie medzi oboma štátmi. Informuje o tom portál cnn.com.

Predpokladá sa, že išlo o druhý telefonát medzi prezidentmi Číny a Ruska od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu. Rozprávali sa aj niekoľko dní po tom, ako Moskva začala útok, ktorý nazýva „špeciálnou vojenskou operáciou“.

USA a NATO sú vinné za ruskú inváziu

Čína tiež neoznačuje ruské akcie za inváziu. Okrem toho využíva svoj štátny aparát médií na obviňovanie USA a NATO zo zodpovednosti za túto krízu.

V stredajšom telefonáte Si Ťin-pching zdôraznil, že Čína situáciu na Ukrajine vždy hodnotila nezávisle a vyzval „všetky strany“, aby presadzovali „správne urovnanie ukrajinskej krízy“.

Čína je „ochotná naďalej zohrávať svoju rolu” v podpore „správneho riešenia“ na Ukrajine, povedal čínsky prezident.

Viac k témam: Medzinárodná spolupráca, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Čína a Rusko budú prehlbovať svoje partnerstvo, Si Ťin-pching sa opäť pridal na stranu Putina v otázke invázie na Ukrajinu © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *